Biografie

Mc Erik & Barbara je název dvoučlenné, slovenské hudební skupiny, která působila v druhé polovině devadesátých let 20. století a produkovala skladby ve stylu eurodance a pop.

Historie

Skupina byla založena v březnu roku 1995 odpadlíky ze slovenské skupiny Maduar, skladatelem a zpěvákem Erikem Arestou a zpěvačkou Barbarou Haščákovou. Téhož roku Erik a Barbara podepsali s firmou Polygram smlouvu na vydání tří alb do roku 1997 a vydali první společný singl I'm Free, záhy následovaný singlem U Can't Stop a stejnojmenným albem, které se stalo bestsellerem v celé Evropě.
V březnu roku 1996 Mc Erik & Barbara vydávají singl Save The Jungle, doprovázený videoklipem, situovaným do scifi prostředí, v srpnu zaznamenávají velký úspěch s reedicí alba U Can't Stop v Německu, Belgii, Finsku a Švýcarsku, téhož roku také reprezentují Slovensko na soutěži Eurovision a pořádají rozsáhlé turné po Evropě.
Roku 1997 Erik s Barbarou zaznamenávají ohromný úspěch v Japonsku a nahrávají videoklipy pro singly U Can't Stop, Summer Nights'95, Keď Prídě Láska, Save The Jungle, Anjel II, It's Your Day, Dancing Queen, Never Gonna a Sen.
Od roku 1998 spolupráce Erika a Barbary upadá a každý se věnuje svým sólovým projektům.

Protagonisté skupiny

+ Erik Aresta
+ Barbara Haščáková
+ bc. Petr Skála

Nanosféra už zítra představí debutové album

Nanosféra už zítra představí debutové album

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.