Biografie

Studoval na pražské hudební konzervatoři a v roce 1976 založil jazzové kvarteto „Čtyři“ a získal ocenění „Hudebník roku“ na Pražských hudebních dnech. Připojil se ke skupině Kroky Františka Janečka kde hrál a zpíval s Janou Kratochvílovou. Na hudební festivalu Intertalent zvítězil s písní Nenapovídej a stal se novým popovým idolem. První sólové album vydává v roce 1980 a jeho hudba zní v divácky úspěšných filmech Vítr v kapse, Láska z pasáže, Discopříběh 1 a 2.

Pro svou úspěšnou kariéru v osmdesátých letech (jako zpěvák skupiny Kroky Františka Janečka) a prorežimní práci (autor písně Poupata, která se stala symbolem Spartakiády 1985) byl veřejností v devadesatých letech vnímán převážně negativně jakožto exponent minulého režimu a odchází spolu s dalšími umělci (např. Helena Vondráčková) do ústraní. Komponuje pro další umělce, věnuje se muzikálové tvorbě. V dubnu 1995 založil se svou ženou společnost D. D. records, s. r. o. Marcela Davidová v květnu 2001 svůj poloviční podíl prodala Oldřichu Lichtenbergovi, současně došlo ke změně názvu společnosti na Cleopatra Musical, s. r. o.

Když se v roce 1998 hokejisté v Naganu přiznají, že skladby Michala Davida byly jejich motivační oporou v šatně, využívá vlnu popularity, skládá pro ně píseň Správnej tým a vrací se do veřejného a hudebního života.[9] Jeho píseň Dlouhá noc složená pro Helenu Vondráčkovou se stala hitem roku 2001, který ji podle Michala Davida tzv. „nakopl“. Svoje pevné místo v dnešním hudebním průmyslu potvrdil velkým koncertem za účasti mnoha svých bývalých i současných hudebních kolegů.

Koncertuje, vystupuje na diskotékách, věnuje se tvorbě muzikálů a komponování pro další umělce. Při politických setkáních podporuje ODS i ČSSD. Sám se k tomu vyjadřuje tak, že je nezávislý a zpívá pro toho, kdo mu zaplatí. V lednu 2004 se stal členem správní rady Nadačního fondu Diamant dětem, který založila Šárka Grossová.

Celkem vydal 16 sólových alb. Jeho písně se objevily například i v horroru Hostel.

Na Colours of Ostrava vystoupí Ziggy Marley

Na Colours of Ostrava vystoupí Ziggy Marley

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze