Biografie

Edguy jsou v České republice velmi oblíbená německá heavy metalová kapela pocházející z města Fulda.

 

Kapela vznikla už v roce 1992, kdy ji založili tehdy teprve čtrnáctiletí studenti Tobias Sammet, Jens Ludwig, Dominik Storch a Dirk Sauer. Název si zvolili podle přezdívky jejich tehdejšího učitele matematiky.

 

V roce 1994 Edguy vydali dvě dema - Evil Minded a Children of Steel, rozeslali je na nespočet vydavatelství, ale všechna je odmítla s tím, že kapela nemá potenciál uspět v hudebním průmyslu.

 

Ta proto v následujícím roce sama vydala „neoficiální“ debutové album Savage Poetry a krátce poté podepsala smlouvu s AFM Records. Firma nabídla, že první album Edguy vydá znovu, v mnohem širší distribuci.

 

To ale kapela odmítla s tím, že raději natočí novou desku. Kingdom of Madness vyšla v roce 1997, kdy také odešel bubeník Dominik Storch.

 

V roce 1998 následovala nahrávka Vain Glory Opera s bubeníkem záskokářem Frankem Lindenthalem. Díky tomuto počinu se kapele podařilo zaujmout širší publiku, a to i díky hostování Tima Tolkiiho ze Stratovarius a Hansiho Kürsche z Blind Guardian. Koncem roku se ke kapele přidal nový člen Tobias „Eggi“ Exxel  a Tobias Sammet se tak mohl soustředit pouze na zpěv.

 

V roce 199 vyšla nahrávka Theater of Salvation. Frontman Tobias Sammet také přišel s nápadem realizovat projekt Avantasia, metalovou operu, do níž angažoval celou plejádu známých zpěváků a muzikantů z oblasti rockové a metalové scény.

 

Kapela mezitím znovu natočila ono první „neoficiální“ album Savage Poetry, aby ho mohla nabídnout novým fanouškům, originál se stal vyhledávanou raritou.

 

Páté album Edguy nazvané Mandrake vyšlo v roce 2001. Vůbec první videoklip kapela pořídila k písni All the Clowns, druhý následoval k singlu Painting on the Wall. S tímto albem kapela vyrazila na první samostatné turné. Záznamy tří evropských koncertů se staly základem pro první živák Burning Down the Opera – Live.

 

Edguy podepsali smlouvu s Nuclear Blastem, pod jehož křídly fungují od roku 2004 do současnosti.

 

Jako první pod jeho hlavičkou vydali EP King of Fools, které předznamenávalo album Hellfire Club s hitovým singlem Lavatory Love Machine.

 

V roce 2005 následovaly nejprve dva nosiče, EP a DVD, s názvem Superheroes. V lednu 2006 na ně navázalo studiové album Rocket Ride.  

 

Koncem roku 2009 vydali Edguy první ucelený živák na DVD Fucking with Fire – Live se záznamem vystoupení v São Paulu v Brazílii v rámci Rocket Ride Tour, které kapela absolvovala v roce 2006.

 

Deváté studiové album Age of the Joker bylo venku v spnu 2011.

 

Jubilejní desátá deska Space Police: Defenders of the Crown přišla na řadu koncem dubna 2014.

Imodium a Totální nasazení vyrazí na turné

Imodium a Totální nasazení vyrazí na turné

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.