Biografie

Shakira je světově úspěšná zpěvačka, skladatelka, tanečnice, producentka, choreografka a příležitostná modelka kolumbijského původu, která v současnosti patří mezi největší popové hvězdy.

Narodila se 2. února 1977 a její celé jmého zní Shakira Isabel Mebarak Ripoll. Narodila se a vyrostla v největším průmyslovém městě na karibském pobřeží Barranquilla.

Vystupovat začala už jako školačka, kdy projevovala inspiraci latinskou a arabskou hudbou i rock´n´rollem a věnovala se také břišním tancům.

První studiové album vydala Shakira bez většího komerčního úspěchu začátkem 90. let pod názvem Magia and Peligro.

Její debut u velkého labelu Pies Descalzos nicméně v roce 1996 zaznamenal značný úspěch v Latinské Americe, stejně jako čtvrté album Donde Están los Ladrones? z roku1998.

Na anglicko-jazyčný trh se Shakira probojovala v roce 2001 s pátým studiovým albem Laundry Service, kterého se prodalo 23 milionů kopií.

Song Whenever, Wherever se stal nejprodávanějším singlem roku 2002.

Rostoucí popularitu potvrdila i dvě následující alba Fijación Oral, Vol. 1 a Oral Fixation, Vol. 2 z roku 2005, přičemž na druhém jmenovaném se nachází nejprodávanější píseň 21. století Hips Don't Lie.

Zpěvaččino osmé a deváté studiové album She Wolf (2009) a Sale el Sol (2010) zaznamenala chválu od kritiků, ale uškodila jim malá propagace kvůli neshodám s vydavatelstvím Epic Records.

Její oficiální píseň pro FIFA 2010, fotbalový světový šampionát, Waka Waka (This Time for Africa) se stala nejprodávanějším songem mistrovství světa všech dob.

Videoklip k ní zhlédlo přes 793 milionů lidí a stal se tak šestým nejčastěji zhlédnutým videem na YouTube.

Od roku 2013 Shakira působila jako koučka americké verze talentové soutěže The Voice, objevila se v její čtvrté a šesté řadě.

Jají desáté eponymní album vyšlo v roce 2014 a obsahuje singl Can't Remember to Forget You.

Shakira získala velkou spoustu hudebních cen včetně MTV Video Music Awards, dvou Grammy, osmi Latin Grammy, sedmi Billboard Music Awards, 28 Billboard Latin Music Awards a také si vysloužila nominaci na filmový Zlatý glóbus.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a patří k nejprodávanějším umělcům všech dob. Jejích alb se celosvětově prodalo přes 100 milionů kopií.

Zpěvačka je také známou filantropkou. Věnuje se charitě a benefičním koncertům, založila i vlastní nadaci Pies Descalzos Foundation.

Magazín Forbes ji v roce 2014 zařadil na 58. příčku seznamu nejvlivnějších žen světa. 

Zpěvačka Katy Perry bude moderovat ceny MTV

Zpěvačka Katy Perry bude moderovat ceny MTV

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz