Biografie

Muse jsou britská rocková kapela resp. trio, které se v roce 1994 dalo dohromady v malém městě Teignmouth v anglickém hrabství Devon.

Její sestavu tvoří pánové, kteří jsou přáteli už od dětských let: zpěvák, kytarista a klávesista Matt Bellamy, baskytarista, vokalista a klávesista Christopher Wolstenholme a bubeník a perkusista Dominic Howard.

Od vydání alba Black Holes and Revelations v roce 2006 s nimi pravidelně vystupuje klávesový hráč a perkusista Morgan Nicholls.

Muse jsou známí díky velmi energickým a extravagantním koncertním show a jejich hudba je fůzí mnoha hudebních žánrů včetně space rocku, progresivního rocku, alternativního rocku, symfonického roku i elektroniky.

Na kontě mají studiová alba Showbiz (1999), Origin of Symmetry (2001), Absolution (2003), Black Holes and Revelations (2006), The Resistance (2009) a The 2nd Law (2012).

Vydali už také čtyři živáky: Hullabaloo Soundtrack (2002), který je také kompilací b-stran, Absolution Tour (2005), jenž dokumentuje vystoupení kapely na více místech jako např. na kultovním festivalu Glastonbury v roce 2004, HAARP (2008) zachycuje koncert na Stadionu Wembley z předchozího roku a velkolepý film Live at Rome Olympic Stadium (2013) je natočený ve špičkovém formátu 4k.

Díky nahrávce Black Holes and Revelations získali Muse nominaci na prestižní Mercury Prize.

Celkově si britské trio vysloužilo pořádnou sbírku hudebních cen. Nechybí mu v ní pět MTV Europe Music Awards, šest Q Awards, osm NME Awards, dvě Brit Awards, MTV Video Music Award, čtyři ceny magazínu Kerrang! a American Music Award.

Pětkrát byli nominování na Grammy, přičemž si gramofónek odnesli za „album roku“ díky nahrávce The Resistance.

V červnu 2012 prodeje jejich desek po celém světě dosáhly číla 15 milionů kopií.

Na rok 2015 Muse slíbili sedmé studiové album, na kterém by se měli takzvaně vrátit ke kořenům a neměli by tentokrát příliš experimentovat.

Brian May ze zdravotních důvodů ruší koncerty

Brian May ze zdravotních důvodů ruší koncerty

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz