Biografie

Killswitch Engage jsou americká metalcoreová kapela z Westfieldu ve státě Massachusetts, která vzknikla v roce 1999 po rozpadu skupin Overcast and Aftershock.

Současnou sestavu kapely tvoří vokalista Jesse Leach, baskytarista Mike D'Antonio, kytaristi Joel Stroetzel a Adam Dutkiewicz a bubeník Justin Foley.

Killswitch vydali šest studiových alb a jeden živák na DVD.

Jejich šesté studiové album nazvané Disarm the Descent vyšlo 2. dubna 2013 a bylo první nahrávkou po změně na postu frontmana.

V roce 2012 totiž z kapely po letech odešel dlouholetý zpěvák Howard Jones, aby se mohl věnovat vlastnímu projektu a také ze zdravotních důvodů zvolnit (např. má velmi silnou cukrovku).

Když se spekulovalo o jeho možném nástupci, fanoušci si hodně přáli návrat někdejšího frontmana a původního člena kapely Jesseho Leache a … stalo se.

Killswitch Engage vstoupili do všeobecného povědomí  v roce 2004 s albem The End of Heartache, které se v žebřícku Billboard 200 dostalo na 21. příčku a v prosinci 2007 se díky prodeji víc než 500 tisíc kusů pouze v USA stalo zlatým.

Titulní track The End of Heartache byl v roce 2005 nominován na Grammy v kategorii „metalový počin roku“. Ten rok také kapela nabídla DVD s živákem (Set This) World Ablaze.

Killswitch Engage pravidelně hrávají na všech zásadních rockových a metalových festivalech po světě.

Jejich desek se celkově prodaly víc než 4 miliony kopií.

Bývají označováni za zakladatele žánru metalcore a jednu z nejvýznamnějších kapel nové vlny amerického heavy metalu. 

Scorpions vydají nej balady i s novinkami

Scorpions vydají nej balady i s novinkami

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz