Biografie

Asaf Avidan je zraelský zpěvák, hudebník a písničkář, který dříve působil jako frontman kapely The Mojos

Proslavil se hlavně díky úpravě písně "One Day / Reckoning Song" berlínským DJem Wankelmutem.

Remix se dostal na vrchol žebříčků ve 14 zemích, videoklip zhlédlo na YouTube přes 150 miliónů diváků a přes 1,5 milionu lidí si jej stáhlo.

„Na jeho úchvatný naříkavý hlas nejde zapomenout,“ prohlásil Devendra Banhart a stejný údiv sdílejí také Robert Plant, Morrissey nebo Lou Reed.

Asaf Avidan nikdy nechodil na lekce zpěvu. Přišlo to samo, spolu s emocemi a pocitem, že zpívání musí bolet a lámat srdce, jak sám říká.

V Izraeli se mu podařilo s indie rockovou kapelou The Mojos navždy zapsat do dějin s písněmi původně zamýšlenými jako lék na deprese z rozbitých vztahů.

Asaf je proměnil ve vtahující, melodicky gradující balady zahalené do folku, dřevního blues, ozvěn raných Led Zeppelin i novodobých White Stripes. Existenciální přemítání se u něho mísí s romantikou.

Hodně se inspiroval také u Leonarda Cohena.

Asaf Avidan se narodil před čtyřiatřiceti lety v Jeruzalémě jako dítě diplomatů, takže několik let strávil na Jamajce.

Vystudoval filmovou animaci a design, věnoval se sochařství a natáčení úspěšných krátkých filmů, ale v roce 2006 propadl hudbě a úspěch epíčka Now That You're Leaving jeho uměleckou kariéru obrátil docela jiným směrem.

Podobní interpreti


S platinovými a zlatými alby The Reckoning, Poor Boy / Lucky Man a Through the Gale od roku 2007 Asaf s The Mojos postupně vyčnívali nade všemi, ale když se z klubů Tel Avivu dostali na pódia prestižních zahraničních festivalů, jejich sláva a uznání nabyly také světových dimenzí.

Během turné se Asaf s akustickou kytarou stále častěji uchyloval k intimním sólovým koncertům, na nichž ho doprovázela pouze cellistka Hadas Kleinman. Předskakovali Bobu Dylanovi a v newyorské Carnegie Hall si zahráli na akci Tribute The Who s Bobbym McFerrinem a dalšími kapacitami.

V roce 2011 izraelský Asaf Avidan oznámil, že napříště se obejde bez The Mojos.

O rok později ale přišel naprosto nečekaný zlom: německý DJ Wankelmut do taneční podoby zremixoval píseň "One Day / Reckoning Song", která se v nové podobě stala jednou z nejprodávanějších skladeb roku 2012 v Evropě.

Sólové album Different Pulses předcházela velká očekávání, která nakonec předčilo a nebývalý zájem zaskočil i samotného Avidana.

V mnoha zemích za něho totiž dostal platinové a zlaté desky.

V červnu roku 2014 začal Asaf Avidan ve studiu pracovat na dalším albu.

Související články

Minus123minut zvou na premiéru nového klipu

Minus123minut zvou na premiéru nového klipu

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.