Biografie

Steven Tyler je americký zpěvák a skladatel, multi-instrumentalista, který také působil jako porotce v televizní talentové show.

Má nepřehlédnutelný styl odívání a je frontmanem legendární rockové kapely Aerosmith, kde také příležitostně hraje na harmoniku, piáno a perkuse.

Bývá přezdíván "Demon of Screaming" (démon řevu)... toto přízvisko si vysloužil díky výkřikům ve vysokých tónech a velkému hlasovému rozsahu.

Známý je také díky pódiovým "akrobatickým" výkonům. Obléká se do výrazných barev, oblečení s leopardími vzory, lakuje si nehty, nosí šperky, používá typické šátky, kterými má ověnčený i stojan na mikrofon.

V 70. letech o sobě dal Steven Tyler vědět jakožto frontman Aerosmith, kteří vydali tak zásadní hard rocková alba jako jsou Toys in the Attic a Rocks.

Koncem 70. a začátkem 80. let se zpěvák potýkal s velmi silnou závislostí na drogách a alkoholu a popularita kapely začala upadat.

Odvykačku úspěšně absolvoval v roce 1986 a dokázal být střízlivý a čistý přes 20 let, kdy u něj nastal relaps, když se stal závislým na lécích proti bolesti. Z té se úspěšně vyléčil v roce 2009.

Díky Aerosmith a jejich albům jako Permanent Vacation, Pump a Get a Grip se Steven Tyler stal skutečnou rockovou ikonou. Pustil se i do několika sólových dobrodružství včetně hostování v projektech dalšlích hudebníků, filmových a televizních rolí. Působil také jako porotce talentové soutěže American Idol.

Napsal knižní bestseller a natočil sólovou muziku.

V listopadu roku 2012 vydali Aerosmith album Music from Another Dimension!.

V několika významných anketách se Steven Tyler umístil na předních příčkách žebříčků nejlepších zpěváků.

V roce 2001 byl spolu s kapelou uveden do Rock´n´rollové síně slávy a spolu s kytaristou Joe Perrym pak v roce 2013 do Skladatelské síně slávy

Poslechněte další song z Kennedyho sólovky

Poslechněte další song z Kennedyho sólovky

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.