Biografie

Airbourne jsou australská hard rocková kapela, která v roce 2003 vznikla ve městě Warrnambool.

Jejími zakládajícími členy jsou zpěvák a kytarista Joel O'Keeffe, jeho bratr Ryan O'Keeffe, který hraje na bicí, dále druhý kytarista David Roads.

Později se k nim připojil baskytarista a doprovodný zpěvák Justin Street.

Pánové po práci společně jamovali a postupně začali vystupovat v místním hotelu. V březnu 2004 vyhráli v Melbourne celostátní soutěž kapel Push-On.

Jejich první skladby byly inspirované nejslavnější australskou kapelou AC/DC (v podstatě ani teď často není na první poslech jasné, jestli slyšíte AC/DC nebo Airbourne), ale také formacemi jako The Angels nebo Rose Tattoo.


V červenci natočili devítiskladbové EP Rock the Block, které vydali vlastním nákladem.

Začátkem roku 2005 se kapela přestěhovala do Melbourne a v srpnu podepsala s vydavatelstvím Capital Records smlouvu na pět alb.

Airbourne předskakovali Mötley Crüe, Motörhead, Iron Maiden i The Rolling Stones a vystoupili na řadě letních festivalů.

Debutové album Airbourne vyšlo v červnu roku 2007 pod názvem Runnin´ Wild a rovnou se umístilo v top 30 australského albového žebříčku. Nahrávalo se v USA pod producentskou taktovkou Boba Marletta.

Jako singly byly vydány skladby „Runnin´ Wild“, „Too Much, Too Young, Too Fast“ (objevuje se ve hře Guitar Hero) a „Diamond in the Rough“. V únoru společnost Capitols Records vypověděla kapele smlouvu, takže album v Austrálii vyšlo u EMI. V červnu pak Airbourne podepsali novou smlouvu na mezinárodní distribuci s Roadrunner Records.

Podobní interpreti


Čtveřice Australanů vyrazila na americké turné s Kid Rockem a Korn. V lednu 2008 vyšlo album Runnin´ Wild také v severní Americe, Evropě a Japonsku a kapela se následně natrvalo přesunula do USA.

V září 2007 vydala pětiskladbové EP Live at the Playroom.

Druhé studiové album No Guts. No Glory. vypustila do světa v březnu 2010. V Austrálii se usadilo v top 20, ve Velké Británii v top 40 a také nechybělo v americkém žebříčku Billboard 200.

Airbourne vyrazili na turné Final Frontier World Tour jako předkapela Iron Maiden.

Třetí nahrávku v pořadí Airbourne nazvali Black Dog Barking a nabídli ji 21. května 2013.

Související články

Reunion tour Smashing Pumpkins je potvrzené

Reunion tour Smashing Pumpkins je potvrzené

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.