Biografie

Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry se narodil 29. června 1900 v Lyonu a zemřel pravděpodobně 31. července 1944. Docházel do jezuitské koleje a již jako malý kluk psal básně a obdivoval piloty.

Roku 1921 nastoupil vojenskou službu a na svoji vlastní žádost byl přidělen k letectvu. Podařilo se mu získat diplom civilního i vojenského pilota, ale krátce potom byl zraněn při nehodě.

Po uzdravení nastoupil k letecké společnosti Toulouse, kde začínal jako dělník na lince. Třináct měsíců strávil na stanici Juba na západním pobřeží Afriky, kde byl jmenován velitelem. Tento čas využil nejen ke zlepšení vztahů se Španěly, ale také k napsání knihy Kurýr na jih.

Jeho kariéra se stále rozvíjela, až nakonec se začátkem druhé světové války nastoupil do vojenské služby v hodnosti kapitána na letišti v Toulouse. Kvůli havárii a následným četným zlomeninám, které utrpěl roku 1936 při pokusu o dálkový let, byl prohlášen za neschopného válečných letů.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.