Biografie

Luděk Sobota

Narodil se 27. května 1943 v Praze. Absolvoval herectví na pražské DAMU a uchytil se v oblasti autorské komiky založené na vlastních textech a improvizaci. Své umění dovedl k dokonalosti v pražském divadle Semafor ve scénkách s Miloslavem Šimkem a Petrem Nárožným. Do povědomí široké veřejnosti vstoupil hlavní rolí ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!. Od září 2010 začal hrát Václava Orla v televizním komediálním seriálu Okresní přebor.

Ivan Mládek

Narodil se 7. února 1942 v Praze. Absolvoval na Střední průmyslové škole strojní a poté Vysokou školu ekonomickou. V roce 1966 začal vystupovat s různými soubory z oblasti jazzu a country music. Po své emigraci do Francie roku 1968 se živil hraním na banjo a balalajku v ruských kabaretech. Půl roku na to se vrátil do Československa a od počátku 70. let 20. století vystupoval s vlastní kapeou Banjo Band. Autorsky se podepsal po více než 400 písní. Kromě toho píše humoristické povídky, realistické pohádky a scénáře. Objevil se i na televizních obrazovkách například jako moderátor a spoluautor zábavných pořadů Čundcountry show a Country estráda.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.