Biografie

Karel Šíp

Narodil se 1. června 1945 v Praze do rodiny operetního herce a zpěváka Karla Hugo Feurfeila (umělecky „Šíp“). Již v dětství příležitostně vystupoval v ostravské televizi. Po studích na Střední průmyslové škole filmové se stal zaměstnancem Československé televize, kde pracoval jako produkční po dobu 10 let.

Jeho láska k hudbě mu roku 1971 založila kapelu Faraon, kde působil i Jiří Schelinger. Společně nahráli několik singlů, kam se řadí i jeden z největších hitů české populární hudby Holubí dům. Roku 1973 opustil Schelinger skupinu a připojil se k Františku Ringo Čechovi, což znamenal konec Šípovy kapely. Ten na hudbu zanevřel a začal se realizovat v televizní zábavě. Pořadem hitšaráda, který moderoval s Jaroslavem Uhlířem, vstoupil do povědomí. Pak následovalo několik dalších show a estrád včetně Galasuperšou, Horoskopičin, Rozjezdů pro hvězdy a mnoho dalších. S Jiřinou Bohdalovou navíc moderoval pořad Za oponou s Jiřinou. Získal několik cen Tý Tý v kategoriích Osobnost televizní zábavy a také za Pořad roku (Všechnopárty).

Jaroslav Uhlíř

Narodil se 14. září 1945 v Praze. Nejprve byl s Karlem Šípem členem hudební skupiny Faraon. Po jejím rozpadu se nechal zaměstnat jako skladatel v Československém rozhlase, kde se seznámil se Zdeňkem Svěrákem. S Karlem Šípem také pravidelně vystupoval v televizním pořadu Hitšaráda a později Galašaráda. Jeho skladatelský talent jsme mohli slyšet ve filmech jako například S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Vrchní, prchni a nebo Ať žijí duchové!

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.