Biografie

Jiří Lábus

Narodil se 26. ledna 1950 v Praze. Absolvoval na DAMU v roce 1973 a nastoupil ke svému prvnímu divadelnímu angažmá v divadle Studio Ypsilon, kde působí dodnes. Svůj talent uplatnil v dlouhé řadě filmových a televizních rolí (Nesmrtelná teta, Slunce seno jahody, Zdivočelá země, Lotrando a Zubejda, atd..). Velmi známá se stala jeho spolupráce s Oldřichem Kaiserem. Osvědčil se i jako dabér. Namluvil postavy jako lenochod Sid v Době ledové, Marge v Simpsonech, ale například namluvil i audioknihu Harry Potter a kámen mudrců.

Petr Čtvrtníček

Narodil se 5. dubna 1964 v Praze. Pochází z rodiny zedníka a učitelky. Vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu a později vystřídal řadu zaměstnání. Nakonec se uchytil v divadle. Ztvárnil desítky postav v divadelních hrách a filmech (např. Pasti, pasti, pastičky, Čert ví proč, Doblba!, Rafťáci, Obsluhoval jsem anglického krále, Poslední plavky, Nestyda, atd.). Proslavil se ale především jako jeden ze spolutvůrců televizního recesisticko-satirického pořadu Česká soda.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.