Biografie

Bohumil Bezouška se narodil 19. prosince 1921 v Praze a zemřel 18. října 1995. Studoval lékařskou fakultu UK, ale po tom, co nacisté zavřeli vysoké školy, přešel na pražskou konzervatoř. Byl také členem divadla E. F. Buriana a angažoval se také v Divadle na Vinohradech. Své umění dotáhl až na úroveň Národního divadla, kde působil též. Pracoval i v rozhlase (od roku 1975 v redakci humoru a satiry) a televizi.

Disponoval výborným vypravěčským uměním a mezi svými kolegy byl oblíbený pro svou společenskou povahu. Krom toho vstoupil do povědomí i svým uměním imitovat některé československé politiky. S oblibou publikoval v tisku nejrůznější historky z divadelního a filmového prostředí.

Působil jako estrádní komik i v filmech. Objevil se například jako kantor v insenaci Kateřina zlé pověsti. Během 80. let společně s Vladimírem Menšíkem a Slávkou Budínovou pořádal zájezdová vystoupení Křeslo pro hosta, kde nahradil Jiřího Sováka.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.