Biografie

William Adams, známý jako will.i.am, se narodil 15. března 1975 v Los Angeles. Jeho matka ho v hudebním nadšení podporovala již od dětství ze strachu, aby neskončil v jednom z ghet jako většina jeho spolužáků. Na střední škole se seznámil se svým budoucím kolegou apl.de.apem z Black Eyed Peas.


Will začal skládat písničky a založili svou první hudební skupinu Atban Klann. Vystupovali po nejrůznějších Los Angeleských klubech a s jejich kariérou to začalo slibně stoupat. Připojil se k nim rapper Taboo a Atban Klann se rázem proměnili v Black Eyed Peas. V roce 1998 vydali první album nesoucí název Behind the Front a o tři roky později Bridging the Gap. Roku 2003 se k nim přidala zpěvačka Fergie a společně stvořili album Elephunk a mnoho dalších.

William složil a nazpíval mnoho soundtracků k nejrůznějším filmům od Scary Movie přes Garfielda až po G-FORCE. Také nadaboval hrocha Moto Moto v animovaném filmu Madagaskar 2: Útěk do Afriky a ptáka Pedra ve filmu Rio. V roce 2009 přišla zatím jeho největší herecká role, kdy si zahrál Johna Wraitha ve filmu X-Men Origins: Wolverine.


K dalším jeho životním úspěchům můžeme přiřadit cenu Daytime Emmy za píseň Yes We Can na podporu kampaně prezidenta Obamy. V roce 2012 navíc usedl jako porotce v britské pěvecké soutěži The Voice.

Co se týká zajímavostí, Will má vystudovanou návrhářskou školu. Není proto divu, že má i vlastní módní značku i.am clothing. Jeho nejoblíbenějším nápojem je údajně Pepsi Max. Natočit na ni reklamu ale odmítl.

Související články

Letošní ceny MTV zcela ovládl Kendrick Lamar

Letošní ceny MTV zcela ovládl Kendrick Lamar

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz