Biografie

William Adams, známý jako will.i.am, se narodil 15. března 1975 v Los Angeles. Jeho matka ho v hudebním nadšení podporovala již od dětství ze strachu, aby neskončil v jednom z ghet jako většina jeho spolužáků. Na střední škole se seznámil se svým budoucím kolegou apl.de.apem z Black Eyed Peas.


Will začal skládat písničky a založili svou první hudební skupinu Atban Klann. Vystupovali po nejrůznějších Los Angeleských klubech a s jejich kariérou to začalo slibně stoupat. Připojil se k nim rapper Taboo a Atban Klann se rázem proměnili v Black Eyed Peas. V roce 1998 vydali první album nesoucí název Behind the Front a o tři roky později Bridging the Gap. Roku 2003 se k nim přidala zpěvačka Fergie a společně stvořili album Elephunk a mnoho dalších.

William složil a nazpíval mnoho soundtracků k nejrůznějším filmům od Scary Movie přes Garfielda až po G-FORCE. Také nadaboval hrocha Moto Moto v animovaném filmu Madagaskar 2: Útěk do Afriky a ptáka Pedra ve filmu Rio. V roce 2009 přišla zatím jeho největší herecká role, kdy si zahrál Johna Wraitha ve filmu X-Men Origins: Wolverine.

Podobní interpreti


K dalším jeho životním úspěchům můžeme přiřadit cenu Daytime Emmy za píseň Yes We Can na podporu kampaně prezidenta Obamy. V roce 2012 navíc usedl jako porotce v britské pěvecké soutěži The Voice.

Co se týká zajímavostí, Will má vystudovanou návrhářskou školu. Není proto divu, že má i vlastní módní značku i.am clothing. Jeho nejoblíbenějším nápojem je údajně Pepsi Max. Natočit na ni reklamu ale odmítl.

Související články

Na Brit Awards vystoupí i obr Rag’n’Bone

Na Brit Awards vystoupí i obr Rag’n’Bone

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.