Biografie

Narodil se 29. ledna 1982 v Indianě. Od svých devíti let vystupoval v Metropolitan Educational Theatre Network. Zajímal se čím dál víc o hraní, přičemž docházel i na hodiny zpěvu. Působil také jako zpěvák v jazzové skupině, soutěžil v Air Bands a byl účastníkem profesionálních produkcí jako Hello, Dolly!, Camelot či Peter Pan.

V devatenácti letech získal svoji první práci, když vystupoval deset měsíců na výletní lodi s produkcí Anity Mann. Jeho další kroky mířily do operety v Orange County v Kalifornii. Když mu bylo 21 let, získal šesti měsíční aranžmá v muzikálu Hair. Následovaly jeho další úspěšné role. Jednoho dne si ho všiml ředitel castingu pro muzikál Wicked a zaměstnal ho jako náhradníka.


Na chvíli se také stal frontmanem undergroundové rockové kapely The Citizen Vein. Také se uplatnil jako demo zpěvák a studiový zpěvák v dobách, kdy mu bylo nejhůře a neměl žádné peníze.

Poté přišel rok 2009 a konkruz na 8. řadu soutěže American Idol. Jeho vystoupení si získala srdce spousty diváků, ale ocenění dokonce přišla i od Simona Cowella či Smokey Robinsona. Během soutěže se objevily fotografie, na kterých se Adam líbá s jiným mužem a začalo se spekulovat o tom, zda je gay. To nakonec sám zpěvák potvrdil.

Po skončení soutěže, kdy skončil na druhém místě, vydal v listopadu 2009 své debutové album For Your Entertainment. To se umístilo na 3 příčce Billboard 200. Za píseň Whataya Want From Me obdržel nominaci na Grammy Award.

Podobní interpreti


V dubnu 2010 zavítal Adam zpět do soutěže American Idol, kdy po dobu jednoho týdne sloužil jako rádce ostatním soutěžícím a dával jim různé rady a tipy. Poté se vydal na své první sólové turné Glam Nation Tour, během něhož odehrál 115 koncertů.

V roce 2012 přišla spolupráce s kapelou Queen, se kterou Adam několikrát vystoupil jako zpěvák. Stovky tisíc fanoušků toto vystoupení ocenili a Adama jako zpěváka Queen s nadšením přijali pro jeho talent, charisma a hlasovou výjimečnost.
15. května vyšlo jeho album Trespassing. Album se stalo velmi populárním a vyhledávaným.

Související články

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze