Biografie

Robert Louis (Balfour) Stevenson se narodil 13. listopadu 1850 ve Skotsku a zemřel 3. prosinec 1894 na ostrově Vailima. V dětství měl slabé plíce a byl tedy nucen trávit celé zimy v posteli. Jeho ošetřovatelka mu při této příležitosti předčítala dlouhé hodiny z Bible a životopisů starých skotských Covenanterů. V jedenácti letech se mu zdravotní stav zlepšil natolik, že začal navštěvovat Edinburghskou akademii a později Edinbrughskou univerzitu. Tam bohužel zjistil, že nemá technické myšlení ani fyzické schopnosti, aby uspěl jako inženýr. Rozhodl se věnovat literatuře, což se zpočátku příliš nelíbilo jeho přísnému otci, ale nakonec jeho rozhodnutí přijal.

První velký úspěch mu zajistila kniha Ostrov pokladů, která vyšla roku 1883. Časem byla i zfilmovaná. Mezi další významná díla patří Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda či Černý šíp.

Patti Smith plánuje "tribute" básním Roberta Louise Stevensona

Patti Smith plánuje "tribute" básním Roberta Louise Stevensona

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.