Biografie

Dílo

Digitální pevnost (Digital Fortress, 1997) Co je zač nerozluštitelný kód, který dělá problémy v Národním úřadu pro bezpečnost?
Andělé a démoni (Angels and Demons, 2000; česky 2003) první román o Robertu Langdonovi; odehrává se na konkláve ovlivňovaném Ilumináty
Pavučina lží či Anatomie lži (Deception Point, 2001; česky 2005 (jako Pavučina lží) a 2008 (jako Anatomie lži) – V Arktidě je nalezen meteorit se zkamenělinami starými několik milionů let. Román přináší i neočekávané stránce ze zákulisí vysoké politiky.
Šifra mistra Leonarda (v novějším překladu Da Vinciho kód; The Da Vinci česky 2003)

Knihy se prodalo po celém světě více než 80 milionů výtisků a údajně jde o největší bestseller 21. století. Způsob podání fakt vedl různé instituce i činitele katolické církve, proti které je román částečně namířen, k tomu, že ho kritizovali nebo dokonce doporučili nekupovat. Brown připravuje další pokračování.
Za autorská práva ke zfilmování zaplatilo Brownovi studio Columbia Pictures 6 milionů dolarů. Natáčení proběhlo od května 2005 a stejnojmenný film měl premiéru v květnu 2006. Režíroval Ron Howard, hlavní role ztvárnili Tom Hanks (Robert Langdon), Audrey Tautou (francouzská kryptoložka Sophie Neveu) a Jean Reno (francouzský policista Bezu Fache, který hrdiny většinu času pronásleduje).

Ztracený symbol (The Lost Symbol, 2009), pracovní název Šalamounův klíč (The Solomon Key)

Nový Report+CD zdarma právě v prodeji

Nový Report+CD zdarma právě v prodeji

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz