Biografie

Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde se narodil 16. října 1854 v Dublinu a zemřel 30. listopadu 1900 v Paříži. Studoval klasickou filologii v Dublinu a na Oxfordu, kde se seznámil s dekadentními názory, jenž ho ovlivňovaly do budoucna. Začal psát verše a žil svobodně bez ohledu na konvence a pokryteckou morálku vyšších vrstev. Vědomě šokoval společnost. I přes svou svatbu s Constance Lloydovou, která mu porodila dva syny, se stal roku 1891 milencem lorda Alfreda Douglase a byl obžalován z homosexuality. Odsoudili ho na 2 roky nucených prací a jeho žena se od něj odvrátila a dokonce změnila sobě i dětem příjmení.

Wilde zemřel v bídě na meningitidu v hotelovém pokoji obklopen dvěma přáteli. Pohřbu se zúčastnil i jeho milenec Alfred Douglas.

Nové album Eltona Johna vyjde na konci léta

Nové album Eltona Johna vyjde na konci léta

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.