Biografie

White Lies jsou britská indie rocková kapela z Londýna.

Dříve vystupovali pod jménem Fear of Flying a jejími členy byli Harry McVeigh (zpěv, kytara), Charles Cave (baskytara, zpěv) a Jack Lawrence-Brown (bicí). Skupina vystupovala jako kvintet, doplněná ještě Tommy Bowenem a Robem Lee.

White Lies se dali dohromady v říjnu 2007, když napsali songy, které jim připadali, že se stylem nehodí k jejich původní kapele. Poté, co o pět měsíců oddálili své první vystoupení, aby vybudovali správný mediální tahák, získali nahrávací smlouvu u společnosti Fiction Records, jen několik dní po svém debutu. Vydání singlů Unfinished Business a Death vedlo k turné a festivalům nejen po Velké Británii, ale také po Severní Americe. Na začátku roku 2009 se White Lies dostali do několika žebříčků upozorňujících na nové hudební objevy, včetně ankety Sound of 2009 britské BBC.

Debutové album White Lies vyšlo pod názvem To Lose My Life v lednu 2009 a ihned se ve Velké Británii dostalo na první místa žebříčků prodejnosti. Druhé album, Ritual, bylo nahráno v roce 2010 a vyšlo v lednu 2011.

Hudební styl White Lies byl médii popsán jako temný, ale zároveň povznášející, což se dá přirovnávat k Joy Division, Editors nebo Interpol.

Jako Fear of Flying, Banquet Records popsali druhý single skupiny jako „docela taneční indie“. Na oficiální stránce The Guardian jsou White Lies pod škatulkou indie-pop s vysvětlením: „dělají slibný, i když všední, pop, podobný stylu Franz Ferdinand, s drzými texty.“. V interview pro BBC London, uvedli White Lies jako svůj největší vliv Talking Heads. Temnější strana skupiny byla přirovnávána zejména k Joy Division, Interpol a Editors, stejně jako k Arcade Fire, The Killers, Echo & the Bunnymen, Tears for Fears a The Teardrop Explodes. McVeighův zpěv byl řazek například k Ianu Curtisovi (Joy Division) a Julianu Copeovi (The Teardrop Explodes). Když se na toto porovnávání ptali McVeighta v interview pro ITN Music, zpěvák uvedl, že: „V době této hudební skupiny jsme ani nebyli naživu … nikdy jsme nebyli příliš velkými fanoušky Joy Division, a už vůbec ne Editors … vlastně ani Interpol,“ pak dodal: „Nemyslím si, že náš styl zní jako tyhle skupiny. Řekl bych, že jsme daleko více euforičtí a povznášející“.

Jako White Lies, skupina opět zdůraznila, že za svůj vzor považují Talking Heads. Jak hudebně, tak po textové stránce. Kapela také jako svůj další vzor uvedla The Secret Machines.

Táborský Planet Festival

Táborský Planet Festival

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze