Biografie

Sepultura je metalová kapela pocházející z brazilského Belo Horizonte, její název je výraz pro slovo „hrob“ v portugalštině.

Kapelu v roce 1984 založili bratři Max a Igor Cavalerovi.

V 80. a začátkem 90. let hrála významnou roli ve vývoji thrash metalu a vlastně i na hard core scéně. Později experimentovala s prvky nu metalu, hardcore punku a industriálního metalu.

Sepultura zažila několik změn v sestavě.

V jejich rámci odešli i zakladatelé kapely. Zpěvák a kytarista Max Cavalera v roce 1996 a bubeník Igor Cavalera v roce 2006.

Současnou sestavu tvoří frontman Derrick Green (který často navštěvuje Prahu i mimo koncerty, neboť odtud pochází jeho manželka), kytarista Andreas Kisser, baskytarista Paulo Jr. a bubeník Eloy Casagrande.

Sepultura vydala celkem 13 studiových alb, z ničhž poslední The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart pochází z roku 2013.

Jejími nejúspěšnějšími počiny jsou nahrávky Arise (1991), Chaos A.D. (1993) a Roots (1996).

Sepultura prodala jen v USA přes 3 miliony desek, po celém světě pak na 30 milionů.

Několikrát si vysloužila za prodeje ocenění „zlatá“ a „platinová“ deska v zemích po celém světě včetně Francie, Austrálie, Indonésie, Spojených států amerických, Kypru i rodné Brazílie.  

Oslavte čtvrt století Roxy s Eskymo Callboy

Oslavte čtvrt století Roxy s Eskymo Callboy

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.