Biografie

„Kdyby kulisy z BLADE RUNNERA byly termální lázně, THE FAKES by byli lázeňský orchestr.“
Neklidné srdce pražského DJského seskupení THE FAKES začalo tlouct na podzim 2005 a od té doby jsou parties pod jeho taktovkou neodmyslitelnou součástí pražské klubové scény. Tvoří jej spisovatel a filmař Šimon Šafránek a hudební publicista a moderátor klubového magazínu Knokaut TV Óčko Pavel Kučera. Zakládající členkou byla i Veronika Štefanová, která se od sestavy oddělila na konci roku 2007 a dnes žije v Paříži.

Specialitou THE FAKES jsou třaskavé, energické sety, ve kterých nic není nemožné. Electro se utkává s punkem, 80s disko si podává ruce s odpadlíky z nu rave generace a když je nejhůř, možná přijde i Hanka Zagorová. Jak říká Šimon: „Nikdy předem nevíme, kam nás to zavede. Občas si řekneme, že budeme hrát třeba rock´n´roll a nakonec je z toho techno.“

THE FAKES si své renomé vydobyli zejména jako afterparty DJs po vystoupeních nejvýznamnějších českých klubových kapel. Mimo jiné Sunshine, The Ecstasy Of Saint Theresa, The Prostitutes, Moimir Papalescu & The Nihilists, Bruno Ferrari nebo Khoiba a hostovali i několika zahraničním interpretům formátu Ladytron, The Whip, Digitalism, Kosheen, Robots In Disguise, I AM X nebo Warren Suicide. Za dýdžejský pult se společně s nimi coby hosté postavili například Mardoša z Tata Bojs, Kay ze Sunshine nebo Martin Destroyer z The Prostitutes.

Aktuální rezidentní klubovou nocí THE FAKES je CLASH! v pražském klubu Chapeau Rouge. Indie electro tu pod jejich patronátem zní hned ve dvou patrech a to každý čtvrtý pátek v měsíci. Kromě DJs (např. portugalská electro hvězda R!$KØDi$KØ, berlínští Yeah Fool!, Gregory Finn ze Southpaw nebo brněnští Greatest Hits Collective) na CLASH! pravidelně vystupují i skupiny jako The Uniques, Sporto, Cartonnage nebo Tata Bojs. Nepravidelně pořádají taky příbuznou noc T.R.A.S.H. v pražském klubu Roxy.

Za svoji existenci THE FAKES odehráli bezmála tři stovky parties a jejich jméno se objevilo i v line‐upech festivalů jako Electronic Beats (Praha), Creamfields (Břeclav), Planet Festival (Tábor), nebo Fuck Off Berlin Insane (Berlín). Atmosféru jejich rozjetých mejdanů do časných ranních hodin okusil snad každý pražský klub mj. Roxy, Palác Akropolis, Radost FX, Meet Factory, Zero Music Bar či Lucerna Music Bar. V Brně měly tu čest kluby Fléda (která si v prosinci 2008 dvojici pozvala i na své sedmé narozeniny), Perpetuum nebo Mersey. Kromě toho několikrát vystupovali také v Bratislavě, Vídni, Budapešti a Berlíně.

SUPPORT: Ladytron (UK) / Kosheen (UK) / Digitalism (D) / The Whip (UK) / Robots In Disguise (UK) / IAMX (UK) / Warren Suicide (D) / Mignon (D) / Ecstasy Of St. Theresa / Sunshine / The Prostitutes / aj. KLUBY: Villa / Berlín, Magnet / Berlín, Roxy / Praha, Radost FX / Praha, Palác Akropolis / Praha, Meet Factory / Praha, Chapeau Rouge / Praha, Lucerna Music Bar / Praha, Zero / Praha, Atakatakomba / Budapest, Subclub / Bratislava, Fléda / Brno, Mersey / Brno, Perpetuum / Brno, Fabric / Ostrava aj.

FESTIVALY: Electronic Beats / Praha 2008, Planet Festival / Tábor 2008, Creamfields Central Europe / Břeclav 2008, Fuck Off Berlin Insane / Berlín 2008, Fresh Film Fest / Karlovy Vary 2007 & 2008, MFF Karlovy Vary 2008

MIXTAPY: Cartoon Clash (2007), Trash The Trash (2008) Wake Of The Fake (2008)

FREI 36: Golden Years 2004 – 2006 (2008)
Ready To Fog (2009)
REMIXY:

The Prostitutes: Sunshine (The Fakes Moonlight Remix) (2008)

The Prostitutes: Leave It Like It Is (The Fakes Drama Queen Remix) (2008)

Toxique: Two Sides (The Fakes Other Side Remix) (2009)

Ladyhawke: My Delirium (The Fakes Late Night In Prague Remix) (2009)

KAZETY: Depilace (The Fakes Kompakt Remix) (2010)

Skyline 4. prosince poprvé zalevitují v Roxy

Skyline 4. prosince poprvé zalevitují v Roxy

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze