Biografie

Gossip je americké indie rockové trio v čele s výraznou a kontroverzní zpěvačkou Beth Ditto.

Kapela vznikla v roce v roce 1999 v Olympii a debutovala eponymním EP u nezávislého labelu K Records. O dva roky později vydala první plnohodnotnou desku That´s Not What I Heard U Kill Rock Stars.

Zásadní průlom se ale nekonal a po druhé desce Movement navíc kapelu opustila bubenice.

S novou punkovou perkusistkou dostala kapela mnohem energičtější drive, který zřejmě přispěl k úspěchu třetí desky Standing In The Way Of Control z roku 2006. Stejnojmenný sigl stačil k tomu, aby se z Gossip stala snad nejvýraznější ikona světové indie scény.

Ze songu s chytlavou basovou linkou, který se naváží do americké legislativy, jež neumožňuje sňatky párů stejného pohlaví, se okamžitě stala hymna všech parties. Tento singl se stal globálním hitem.

Z outsiderky Beth Ditto, lesby s nadváhou, najednou byla ostrá a uznávaná mluvčí do té doby nijak nereprezentované minority. Postupně získala status pro bulvár zajímavé celebrity, která si hýčká kypré tvary a i Karl Lagerfeld ji uznává jako ikonu.

Nechala se fotit nahá na obálky časopisů a navrhla vlastní módní kolekci pro značku Evans.

Poducent Rick Rubin zajistil triu Gossip smlouvu s velkým vydavatelstvím Sony a odvedl ho tak od labelu Kill Rock Stars. Pro kapelu pak produkoval její debut u velké značky Music for Man, album z roku 2009.

I tato nahrávka si nejen podle názvu a obalu znovu zahrává s ambivalencí pohlaví. Tváří kapely najednou záměrně není Beth Ditto, ale androgynně stylizovaná bubenice Hannah Blilie. Jako první singl si Gossip vybrali Heavy Cross o vyrovnávání se s homosexualitou.

V roce 2012 vyšla deska A Joyful Noise, kterou produkoval Brian Higgins. U odborné veřejnosti si vysloužila smíšené hodnocení a ani její komerční úspěch nebyl nijak velký.

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.