Biografie

Muzika, kterou dělá Adam Tensta se popisuje různě – electro rap, hipster hip hop a on jí říká bloc pop… Na názvu ale tolik nesejde, důležitější je, že jde vždy o zajímavou, progresivní, energickou, klubovou a XX (za XX si dosaď další přívlastek pro ligovou muziku z „cool“ slovníčku) sadu světové úrovně. Netuším, jak to v tom Švédsku dělaj, jestli jim přidávaj něco do vody nebo za to můzou ty jejich štrikovaný svetry se sobem, jelenem a další rohatou havětí, ale celkem pravidelně se tam rodí muzikanti, co se stanou když ne světovým, tak minimálne evropským fenoménem. A přesně na tuhle tradici navazuje i Adam Tensta.

Jeho muzika oslovuje všechny, protože jak se zdá, má na to všechny předpoklady. Autenticitu – Adam není jedničkář z bohaté rodiny, ale dítě z ne zrovna vyhlášeného sídláku, co mu dal jméno – Tensta a není divu, že je pro kluky ze sídlišť hrdinou, co je svým úspěchem motivuje. Srozumitelnost – jeho rapy díky angličtině znají nazpaměť nejen ve 163 Stockholm City. Nakažlivost – jeho elektronická muzika osloví i lidi, co by o hip hop ani nezakopli a funguje v klubu líp, jak cokoliv jiného, protože by rozhýbala i mrtvolu. Originalita – Tensta nezní jako „někdo“, zní jako Adam Tensta s jeho Švédskou angličtinou a „zasékávaně koktavými refrény“, co plive jak spitfire a ty je nedostaneš z hlavy. Má styl – co hodí na sebe, je jak ze žurnálu „O čem sníme my 2 – já a můj šatník“ a když už si myslíte, že jste ho vychytali, překvapí v nastřelenejch džínách s kšandama, svetrem s výstřihem do Véčka, v hučce jak Huckleberry Finn a obutej do něčeho, co připomíná jarmilky… ale styl to má zase, v dávce jako obří prase.

Šedesátý ročník Grammy ovládl Bruno Mars

Šedesátý ročník Grammy ovládl Bruno Mars

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.