Biografie

Hadouken! je hudební skupina pocházející z anglického Leedsu. Pětice ve složení James Smith (zpěv), Alice Spooner (sythezátor, klávesy), Daniel Rice (kytara), Chris Purcell (basová kytara, zpěv) a Nick Rice (bicí) kombinuje žánry new rave a grime. Název kapely pochází z videohry Street Fighter - the Hadouken v ní představuje útok ohnivou koulí. Před vydáním Music for an Accelerated Culture byli považováni za jednu z nejžhavějších světových kapel bez debutového alba. Na svědomí už totiž měli tři singly a řadu remixů, přičemž mezi nejznámější patří „The Prayer“ od Bloc Party, „Atlantis To Interzone“ od Klaxons a „No More Eatin“, jehož autorem je přední londýnský raper Plan B.

Podobně jako Arctic Monkeys nebo Enter Shikari využili internet k rozšíření svých skladeb mezi stávající fanoušky (především weby Myspace a Youtube). Časopis NME o nich napsal: „Je to nejúžasnější, nejnepředstavitelnější a nejnezničitelnější nová kapela na světě. Zní to, jako by Prodigy dělali děti opřené o rozbitý hrací automat."

Za rok 2007 byli v rámci BT Digital Music Awards nominováni na nejlepšího umělce v kategorii „electronic/DJ". Na rok 2008 si k novému albu naplánovali poměrně velkou porci koncertů, a to jak v ve státech sousedních (Francie, Nizozemsko), tak i vzdálených (Japonsko). Čeští fanoušci se na ně mohou těšit v sobotu 14. června 2008, kdy vystoupí coby exklusivní host na Planet Festivalu v Táboře.

Členové:
James Smith
Alice Spooner
Daniel Rice
Chris Purcell
Nick Rice

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze