Biografie

The Offspring jsou americká punk rocková kapela z Huntington Beach v Kalifornii, která vznikla v roce 1986.

Dřív používala název Manic Subsidal  a jejími členy jsou Dexter Holland (kytara, zpěv), Kevin „Noodles“ Wasserman (kytara, doprovodný zpěv), Greg Kriesel (basová kytara, doprovodný zpěv) a Pete Parada (bicí). Ten v roce 2007 nahradil původního bubeníka Adama „Atoma“ Willarda.

Kapela The Offspring vznikla v 80. letech minulého století současně s dalšími kalifornskými skupinami jako Rancid a Green Day.

Podílely se na oživení punk-rockové scény v USA během první poloviny 90. let.

Prvního velkého komerčního úspěchu The Offspring dosáhli s deskou Smash z roku 1994, které se prodalo přes 12 milionů kusů.[

Po tomto úspěchu se o kapelu začala zajímat velká vydavatelství a The Offspring nakonec podepsali smlouvu s Columbia Records.

Tímto albem odstartovala jejich úspěšná kariéra.

První album pod hlavičkou velkého labelu nazvané Ixnay on the Hombre bylo vydáno v roce 1997 a kritika ho přijala vcelku kladně.

V roce 1998 vydala kapela páté album Americana, které je jejím nejúspěšnějším počinem. Prodalo se ho přes 12 milionů kusů a stalo se několikrát platinovým.

I následující deska Conspiracy of One z roku 2000 byla platinovái. Album Splinter z roku 2003 už sice nezaznamenalo takový úspěch jako předchozí dvě, ale i tak bylo aspoň zlaté.

Dalším albem je Rise and Fall, Rage and Grace z roku 2007, z něhož významně bodoval singl You're Gonna Go Far, Kid, který na 37 týdnů opanoval první příčku v americkém žebříčku Billboard Alternative Songs.

Devátá deska Days Go By vyšla po dlouhém odkládání 26. června 2012.

V srpnu 2014 vydali EP Summer Nationals, jež šlo ruku v ruce s jejich turné na oslavu dvacátého výročí vydání debutu Smash. Na turné s nimi vyrazily legendy Bad Religion a Pennywise.

30. ledna 2015 pověsila kapela na facebookový profil nový singl Coming for You.

The Offspring prodali přes 34 miliony desek, čímž se stali po Green Day druhou nejprodávanější punk-rockovou kapelou v historii.

Podívejte se na energický klip Papa Roach

Podívejte se na energický klip Papa Roach

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze