Biografie

Editors jsou anglická rocková kapela, která vznikla v roce 2002 ve městě Stafford.

Dříve používala názvy Pilot, The Pride a Snowfield.

Jejími členy jsou zpěvák, kytarista a pianista Tom Smith, baskytarista a doprovodný vokalista Russell Leetch, který zároveň obsluhuje i syntezátory, bubeník, perkusista a doprovodný vokalista Ed Lay, kytarista Justin Lockey a Elliot Williams, klávesista, kytarista, doprovodný zpěvák, který má také na starost syntezátory.

Editors mají na kontě dvě platinová studiová alba. Celkem vydali čtyři a prodali jich po celém světě několik milionů kopií.

Jejich debutové album The Back Room vyšlo v roce 2005 a obsahovalo hity Munich a Blood. Kapela si za něj v následujícím roce vysloužila nominaci na prestižní Mercury Prize.

Dalším počinem z dílny Editors byla v roce 2007 nahrávka An End Has a Start, která se v červnu dostala v britské hitparádě na první místo a kapele vynesla nominaci na cenu Brit Award v kategorii „britská kapela roku“. Je na ní i Top 10 hit singl Smokers Outside the Hospital Doors.

Třetí studiové album In This Light and on This Evening bylo vydáno v říjnu 2009 a okamžitě se katapultovalo na první příčku britské albové hitparády.

The Weight of Your Love… tak se jmenuje čtvrtá studiovka od Editors, která vyšla v červenci 2013.

Kapela slaví s deskami velké úspěchy u fanoušků i kritiků, může se také pochlubit vybrodanými koncerty i vystoupeními na významných festivalech.

Její osobitý dark rock bývá z hlediska zvuku přirovnáván k tvorbě formací jako Echo & the Bunnymen, Joy Division, Interpol, The Chameleons či dokonce U2.

Too Many Zooz začátkem března zboří Roxy

Too Many Zooz začátkem března zboří Roxy

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze