Biografie

Mott the Hoople byli anglická rock and rollová a glam rocková hudební skupina se silnými R&B kořeny, působící v 70. letech. Proslavili se písničkou All the Young Dudes, kterou pro ně napsal jejich fanoušek David Bowie, který se v roce 1972 objevil na stejnojmenném albu skupiny.
**
Historie
**

Začátky

V roce 1968 založili Mick Ralphs, Verden Allen, Pete "Overend" Watts a Dale "Buffin" Griffin skupinu Silence, která hrála v Herefordu v Anglii. Když v roce 1969 přibrali sólového zpěváka Stana Tippense, skupina nahrála první písničky v Rockfield Studios v Monmouth, Walesu. Brzy poté, co vstoupil do skupiny, se Stan zranil , takže nebyl schopen pokračovat jako zpěvák. Skupina podepsala kontrakt s Island Records, přestěhovala se do Londýna aby nahrávala s Guy Stevensem jako producentem.

Stevens změnil jméno skupiny na Mott the Hoople, podle stejnojmenného románu od Willarda Manuse. Kniha je o excentrikovi, který se rozhodl ukončit spojení své existence s cirkusovým šílenstvím. Skupina naverbovala nového zpěváka a hráče na piano, Iana Huntera. Tippens se pak stal zájezdovým managerem skupiny. Jejich debutové album, Mott the Hoople (1969), bylo kultovním úspěchem a jejich repertoár, včetně nezapomenutelných cover verzí Laugh at Me (Sonny Bono) a instrumentální verze skladby You Really Got Me (The Kinks).

Druhé album, Mad Shadows (1970), se špatně prodávalo a obdrželo převážně negativní kritiku, stejně jako Wildlife (1971). Následující album, Brain Capers (1971), se již prodávalo dobře a skupina tak prolomila počáteční neúspěch.

Horkýže Slíže vyrazí na tour ke čtvrt století

Horkýže Slíže vyrazí na tour ke čtvrt století

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.