Biografie

The Cowsills byla americká skupina z Newportu v Rhode Islandu, její styl byl později nazýván jako „bubblegum pop“. Jejími zakladateli byli z počátku čtyři bratři — Barry, Bill, Bob, a John Cowsillovi. Po počátečním úspěchu se připojili i další z rodiny, Susan, Paul a jejich matka, Barbarba. Poslední jejich příbuzný, Richard Cowsill, nezpíval s ostatními, byl však manažerem skupiny.

Skupina vznikla v roce 1965, hlavní inspirací jí byli The Everly Brothers a později i Beatles. V šedesátých letech se proslavili hlavně skladbami jako „Rain…“, „Indian lake“, nebo „Hair“ (ta se stala nakonec i titulní pro stejnojmený muzikál. Až do počátku 70. let měli desítky vystoupení ročně, stali se jednou z nejvíce na festivalech vystupujících skupin. The Cowsills se dostali do problémů v roce 1972, kdy se začala skupina postupně rozpadat, ke krátkému znovusjednocení došlo pak na konci 70. let, mnozí ze skupiny ale byli úspěšní ale se sólovými výstupy. V roce 1990 se The Cowsills dali dohromady naposledy, skupina opět zaznamenala jistý úspěch a natočila i několik alb.

Blues Alive je víc než měsíc předem vyprodaný

Blues Alive je víc než měsíc předem vyprodaný

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.