Biografie

VZNIK

únor 2006, původně ve třech, od ledna 2008 ve dvou
ČLENOVÉ

Romana Rejka Balcarová - akustická kytara, klavír, perkuse, zpěv;
David dond Ondřich - baskytara, akustická kytara, perkuse, zpěv
MÍSTO VZNIKU A SÍDLO

Protože členové kapely nejsou a dá se předpokládat, že ani v budoucnu nebudou, z jednoho města, vzniklo imaginární místo vzniku skupiny - vesnice Prčanice (středočeský kraj). Zajímavé je, že pořadatelé festivalů jsou z tohoto faktu buď nadšení, anebo to nechtějí vzít v úvahu, a raději neuvedou nic :).
ŽÁNR

Skupina svým nástrojovým obsazením neodpovídá žádnému klasickému žánru a snaží se střídáním nástrojů dosáhnout co největší pestrosti a zvukové barevnosti a trochu inklinuje k džezové hudbě a inspiruje se jak v klasickém, tak moderním jazzu, ale také v rocku, americkém folku i lidové hudbě.

Těžiště písniček leží ve vlastní tvorbě, která je z velké většiny Rejčiným dílem, jak po textové, tak hudební stránce. V poslední době se však do repertoáru dostávají i společné písně, na nichž se víc a víc autorsky podílí i dond. Rostoucí podíl v hudebních vystoupeních také mají převzaté věci (zejména z anglofonní hudby), ať už pouze po hudební stránce s vlastními českými texty, nebo přejaté kompletně.

Důraz je vždy kladen na propojení textové a hudební složky, na to, aby každá písnička sdělila to své právě tak, jak je potřeba. Repertoár bez problémů pokryje škálu od 20ti minutového vystoupení po celovečerní koncert.
NAHRÁVKY

1. Prvotina - demo "PůlCéDé" (nahráno v březnu až prosinci 2007) obsahuje skladby Muž, Prstem po mapách, Chvíli stůj, Počítání do dvaceti, Jízda a Blues. Křest PůlCéDé proběhl 3. 3. 2008 v pražské Ryběnaruby, kmotrem desky se stal písničkář František Vlček.

2. "3ve2" - nahrávky tří klavírních písní z února 2008, které tvoří doplněk k "PůlCéDé", nahrané již jen ve dvou. Tyto písničky jsou od 12.6.2008 ke stažení na webových stránkách kapely jako virtuální mini CD.

3. V lednu 2009 vznikly nahrávky písniček Král a blázen a Verona, které doplněny o dvě klavírní písničky z předchozí nahrávky (Kytky zvadnou a Mlčení)tvoří maxi single demo cd 1.
ÚSPĚCHY

Porta - 2x semifinále, v roce 2008 postup do finále autorské soutěže, Notování pod Vyšehradem - 3x semifinále, Mraufest 2006 - 1. místo v hlasování kapel, postupně se rozšiřující okruh fanoušků, účast na festivalech, koncertování v klubech nejen v Praze, PůlCéDé, 3ve2, radost z muziky, navazování muzikantských přátelství.

zdroj: www.hudbanda.cz

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.