Biografie

2005

Honza bez muziky dlouho nevydrží. Proto, když odešel ze skupiny Bonsai č.3, začal hrát své první písně jen tak nezávazně s Luckou. Ta v té době ještě hrála v bluegrassové skupině Luňáčci, odkud se znala s Lukášem. Všichni tři se společně párkrát sešli v Týnském jazzklubu U Hodných, kam se chodilo hrát. Když už po několikáté zůstali nad ránem sami a stále jim nedocházela energie ani písničky, napadlo je, zkusit se do toho trochu opřít.
První vystoupení měl být konkurz Zahrady 2005. V těchto lednových dnech ale v Čechách řádily chřipkové epidemie a vzniklou kapelu zcela zdrtily. Vystoupení bylo tedy zrušeno. Další, v podstatě první uskutečněné vystoupení na Bohunickém Dřeváku se opět neslo v marodném duchu. Kapela si zvolila z recese víkendový název Epidemie. Nějaký tajemný cizinec, analfabet, vtipálek nebo snad tremp na seznam vystupujících napsal Epydemye a byla jen otázka času, kdy se toto těžkopádné překrmené slovo vlastní vahou rozpadlo na snesitelnější Epy de Mye. Název se lidem buď hodně líbil nebo těžce nelíbil a to mu zaručilo maskovanou nepřehlédnutelnost.
V dubnu hudebníci na plné čáře uspěli na Krajském předkole Porty ve Strakonicích. Zběsilým nadšením pro hru, zaznameným i v Mp3 postoupili na Trampskou i Jihlavskou Portu, vyhráli první cenu a byli označeni za nejlepší kapelu předkola. Vzhledem k tomu, že to bylo čtvrté veřejné vystoupení, byli v obrovském šoku a prožívali nejeuforičtější zážitek ve svých "dějinách". Během tohoto roku stihli odehrát dvacet koncertů po různých klubech, festivalech a soutěžích a začali se pomalu zapisovat do podvědomí posluchačů a pořadatelů. V září se EdM rozšířila o dalšího člena, bubeníka Milana Polreicha. Milan s kapelou spolehlivě odehrál čtyři koncerty, ale spolupráce začátkem roku 2006 skončila.

2006

Odehráli přibližně čtyřicet koncertů v klubech i na festivalech. Festivaly se snažily strhnout Epy de Myi a Epy de Mye zase festivaly. To sebou přineslo i to, že získali mnoho přátel a inspirací z jiných kapel a vůbec od lidí, kteří se kolem nich motají. Zopakovali loňský úspěch a postoupili opět do finálí obou Port. Na jihlavské Portě se jim dostalo velké pocty, obdrželi interpretační trofej.
Úspěšně propluli konkurzem na festival Zahrada, kde beznadějně propadli kouzlu největšího festivalu FTC hudby u nás. Hlasy diváků je vynesly až na 6. místo.
Dále navštívili jihlavské rádio Region a brněnský Proglas, tam dokonce živě koncertovali.
Koncem roku našel u Epy de Mye útočiště její nový právoplatný člen. Pouliční voříšek Líza, ze které se po čase nečekaně vyklubala ztracená šlechtična Elisabeth von Strasse.

2007

Dá se říci: rok ve znamení velkého úspěchu, odehráno něco okolo osmdesáti koncertů. Na festivalu Zahrada diváci poslali kapelu na třetí místo, což znamená získání ceny Krteček. Dosáhli na trofej Národní i Mezinárodní Porty, diváci je zvolili jako nejlepší kapelu Open scény festivalu Muzika a získali i další ocenění. Díky tomu měli možnost ochutnat atmosféru hlavních pódií a objevili v sobě nečekané stránky. Dalším velkým zážitkem bylo natáčení koncertu pro pořad Čt Na moll.
Začali budovat domovskou scénu. Epycentrum vzniklo v klubu Špejchar v Týně nad Vltavou, který poskytuje ideální prostory pro akustické koncerty, hraní až do rána, přespávání i zdravotní výlety do okolí.
Konec roku oslavili ve stejném duchu, jakým se vyznačoval celý rok 2007. Několikadenní pařbou na prázdninách v Telči a okolí se spřátelenými kapelami.

2008

Na začátku roku kapela významě podlehla vlastním výrobním postupům. Pánskou část skolila epidemie. Došlo dokonce k dosud nevídanému zrušení několika koncertů. Na druhou stranu se v repertoáru objevují nové písně a kapela nemá, i přes omezení soutěžních vystoupení, díky hraní téměř žádné volné víkendy. Na konci roku se počet koncertů dokonce šplhá až k číslu 86. Velkým úspěchem tohoto roku je účast na mnoha zásadních hlavních scénách letních festivalů. Mezi nimi například Prázdniny v Telči po boku Druhé trávy, Muzika se Samsonem, Zahrada, slovenská Country Lodenica nebo Porta. Z dalších akcí stojí za zmínku účast na několikadenní oslavě třicátých narozenin skupiny Nezmaři, kde si i Epy de Mye sáhla na dno svých možností.
Na podzim se kapela usidluje v pražském studiu Good Day records a ve spolupráci s Jiřím Maškem a Karlem Dřínkem vzniká první deska Stopy nezmizí. Kvůli posluchačově bezpečnosti je nutné desku před vypuštěním dezinfikovat. Během prosince je tedy uspořádána Dezinfekce, akce plná hudby, divadla, světel a promítání. Dezinfikujícího aktu se v Týně nad Vltavou ujímá dvojice Slávek Janoušek a Luboš Vondrák a na jihlavské repríze skupina Rangers. Po tak náročných akcích je potřeba odpočívat a nabrat síly.

2009

Kalendář slibuje nabitý rok, který naplno odstartoval lednový koncert v Plzni. Během zimy Epy de Mye ještě stihla pracovat na nových písních, hostovat na předkolech Porty, odehrát liberecký dvojkoncert s AG Flekem, natočit pořad Na moll pro Čt a několik rozhovorů pro rádia. Léto se pomalu zaplňuje festivaly a to určitě není vše, co tento rok přinese.

zdroj: www.epydemye.cz

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.