Biografie

Americký rapper a šéf vlastního labelu Chamillionaire žije a působí v Texaském Houstonu. Jeho jméno je spojení dvou slov - chameleón a milionář. Na americkém jihu je totiž velice populární zdůrazňovat "možná o nás nikdo neví, ale peněz si dokážeme vydělat dost". Nejčastější způsob je prodávání mixovaných cédéček a neoficiálních alb přímo z kufru auta. Daně se samozřejmě neplatí, což je takové veřejné tajemství. Ti šikovní se nemají vůbec špatně.

Chamillionaire je ovšem v současné době mezinárodní star a své mixtapes dává ke stažení zadarmo na internet. Původně působil ve skupině The Colour Changin Click, kterou i založil. Na hudební scéně se pohybuje od roku 1998, kdy začal nahrávat právě různé mixtapes a neoficiální "street" alba. Jeho major debutem byla, později platinová, deska The Sound of Revenge. Hned druhý singl Ridin se stal číslem jedna v Billboard Hot 100 a Chamillionaire za něj získal dokonce Grammy a cenu za Best Rap video na MTV Music Awards.

Druhé desky The Ultimate Victory se prodalo 79 000 nosičů během prvního týdne. I přes dobré kritiky jeho prodej nikterak netrhal rekordy. Chamillionairovi se povedlo na tuto desku dostat legendu žánru jménem Slick Rick, konkrétně v největším hitu alba - Hip Hop Police.

O vztahu J-Zeho a Kanye Westa vznikl dokument

O vztahu J-Zeho a Kanye Westa vznikl dokument

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze