Biografie

Golden Kids byla česká hudební skupina působící na přelomu 60. a 70. let 20. století, v 90. letech byla jejich činnost obnovena.

Skupina byla pěveckým triem a dodnes se skládá se ze tří členů: Václav Neckář, Helena Vondráčková a Marta Kubišová. Pěvecké trio však zpívalo pouze přibližně 2 roky, ačkoliv se dokázala rekordně rychle proslavit díky svému mládí, obratnosti a zpěvu a přestože rychle vystoupala na vrchol popularity.

+ 1. listopadu 1968: vznik skupiny, v dalších letech vydala několik gramofonových desek a koncertovala i v zahraničí
+ 25. listopadu 1968: první koncert v pražské Lucerně.
+ 3. března 1969: premiéra jejich druhého pořadu Micro-Magic-Cirkus
+ 3. února 1970: Trio končí. Začaly soudní pře, tahanice a spory. Marta Kubišová měla zakázáno zpívat a tak Golden Kids definitivně skončili. I když si Marta Kubišová přála aby Václav Neckář s Helenou Vondráčkovou koncertovali a zpívali dál, Václav s Helenou nesouhlasili, Václav Neckář se pokouší uspět přes soud, ale marně. Golden Kids zanikli.
+ 4. srpna 1971: Václav Neckář založil se svým bratrem Janem Neckářem svoji kapelu Bacily, Helena Vondráčková měla také velký úspěch, ale svoji doprovodnou skupinu tehdy neměla.

Hudební festival Slavkov pošesté

Hudební festival Slavkov pošesté

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.