Biografie

BSP je česká hudební rocková skupina. Tvořili ji dirigent a klavírista Ota Balage, zpěvák Kamil Střihavka a kytarista Michal Pavlíček (název kapely vznikl z počátečních písmen příjmení členů, tedy B.S.P.)

Ota Balage for Kamil Střihavka with asistance Michal Pavlíček
=============================================================

Jejich první album bylo vydáno na začátku 90. let, konkrétně v r. 1992 se zpěvem Kamila Střihavky. Napsali ji pro něj Ota Baláž a Michal Pavlíček. Na jejich první desce se zpívalo jen anglicky. Největší hit se jmenoval I don't Know. Album bylo 6 krát nominováné na Gramu.

Michal Pavlíček For Kamil Střihavka By Assistance Ota Balage
============================================================

Jejich druhé album bylo vydáno v r. 1994. To získalo stejný počet nominací na Gramy, jako první. Tentokrát se zpívalo česky a největším hitem byla píseň Země vzdálená.

Konec zlatých časů
==================

Od roku 1996 do roku 2004 skupina úplně přerušila činnost. Teprve od roku 2004 začala opět veřejně vystupovat. Koncertovala převážně  hudebních festivalů. Jejich první turné se po přestávce konalo na konci roku 2006. Poslední koncert zatím se konal 3.3.2007 v pražském Abatonu v rámci metropolitního festu.

 

Michal Pavlíček má platinu

Michal Pavlíček má platinu

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.