Biografie

Vertical Horizon jsou americká rocková, možná spíše alternativní rocková), kapela, založená v roce 1990. Populární se stali v roce 1999 díky albu Everything You Want a stejnojmené písni na něm.

Historie

Kapela Vertical Horizon byla založena v roce 1990 studenty posledního ročníku Georgetown University Matthewem Scannellem a Keithem Kanem. Po dokončení studia se přemístili do Bostonu kde v roce 1992 sami vydali své první album There and Back Again. Album bylo nahráno na Mattově bývalé střdní škole během několika dní a Matt a Ketih sami hráli na všechny nástroje, které se na albu objevují, i když hlavně jsou tam samozřejmě akustické kytary. Oba se také podíleli na psaní písní a oba zpívali.

Matt a Ketih po vydání alba několik let koncertovali, většinou společně s podobnými kapelami jako oni, např. Jackopierce. V roce 1995 byli připraveni nahrávat znova. Nahráli album Running on Ice, kde Matt s Keithem opět oba hráli a zpívali, ale objevují se na něm také hosté s jinými nástroji. Mezi hostujícími muzikanty byli členové Jackopierce a také Carter Beauford z Dave Matthews Band na bicí.

Následovali další koncerty a k Mattovi a Keithovi se brzy přidal Ed Toth na bicí. V roce 1997 vydali živé album Live Stages. Byli na něm Matt, Keith, Ed a ještě také Ryan Fisher na basovou kytaru. Live Stages znamenalo odklon od hudby založené na akustických kytarách a kladlo velký důraz na elektrickou kytaru. V té době se už také kapela snažila najít velkou nahrávací společnost. A členové později potvrdili, že to skutečně není náhoda, že album Live Stages začíná se zvuky jásajícího publika. Přání se jim splnilo a kapela podepsala smlouvu s Sony BMG Music Entertainment/RCA Records.

Ryan se nikdy nechtěl ke kapele přidat natrvalo a tak tři stálí členové pořád hledali hráče na basu. První „zkušební hráč“ byl Sean Hurley, kterého si každý hned oblíbil. Vyzkoušeli ještě mnoho dalších muzikantů, ale nakonec se vrátili k Seanovi, který se oficiálně přidal k Vertical Horizon.

Jejich první album s RCA bylo Everything You Want v roce 1999. První singl „We Are“ nebyl nějaký zvláštní úspěch. Ale druhý singl „Everything You Want“ okamžitě doslova vyletěl na první příčky tabulek a stal se jednou z nejhranějších písní v rádiu v roce 2000. Třetí singl „You’re a God“ si také nevedl vůbec špatně a dokonce vyšel na živo na charititavním albu Lounge in the X Lounge III. Čtvrtý singl “Best I Ever Had” se hrál průměrně. V roce 2005 se jeho předělávka Garym Allanem vyšplhala do top 10. Kapela která koncertoval od té doby, co vydali album, pokračovala až do roku 2001. Pak si dali pauzu a potom se vrátili do studia aby nahráli další album, aby ho byli schopni vydat včas a využít tak popularity Everything You Want. Nicméně někdo z RCA tomu zabránil. Ohlásili, že nové album Go vyjde v září roku 2002, ale jak se datum blížilo, vypadalo to, že k tomu nedojde. Zdálo se, že všichni, kdo s kapelou pracovali na prvním albu odešli a noví zaměstnanci nevěděli, co si počít s kapelou, která jaksi moc nezapadala do nového trendu - populární hudby.

Nakonec kapela udělala krátké turné v roce 2003 a RCA oznámili, že Go vyjde o rok později, tedy v září 2003. Velké turné začalo v srpnu a směřovalo k vydání alba. První singl “I’m Still Here” byl průměrný, ale nadšení poměrně rychle opadlo.

Kapela v roce 2004 ukončila spolupráci s RCA a podepsala nový kontrakt s Hybrid Recordings na začátku roku 2005. Plánovali vydat Go znovu v létě s jednou novou písní, “Better When You're Not There", která na původním RCA albu nebyla. Píseň “Forever” poslali do rádia před vydáním alba, aby znovu vzbudili zájem o album a povedlo se to jak na mnoha rádiích tak mezi starými i novými fanoušky.

V červnu 2005 kapela oznámila, že Ed Toth odchází do Doobi Brothers. Od té doby v kapele bubnova Craig McIntyre (v roce 2005) a Blair Sinta (od roku 2006, v kapele oficiálně není).

Novinky

V červnu 2006 ohlásil Matt Scannell, že kapela pracuje na nové desce. Na oficiálních internetových stránkách oznámili, že Neil Peart z Rush hraje na bicí ve třech písních.

Členové

Současní členové

    * Matt Scannell (kytara, zpěv) 1990 - současnot
    * Keith Kane (kytara, zpěv) 1990 - současnot
    * Sean Hurley (basa, vokály) 1998 - současnot

Bývalí členové

    * Seth Horan (basa,vokály) 1997-1998
    * Ed Toth (bicí) 1997 - 2005
    * Craig McIntyre ([[[Bicí souprava|bicí]]) 2005
    * Blair Sinta (bicí) 2006 - 2007

V únoru do Prahy dorazí velká legenda Toto

V únoru do Prahy dorazí velká legenda Toto

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.