Biografie

Clawfinger je rap metalová a Industrial metalová kapela ze Švédska a je jednou z prvních kapel,které začaly hrát tento hudební žánr. Clawfinger jsou známí pro svou agresivní, ale melodickou muziku a témata dotýkající se politikou a antirasismem.

Kořeny kapely sahají až k létu 1989, kdy se potkali Zak Tell a Jocke Skog když spoli pracovali v nemocnici Rosegrove poblíž Stockholmu. V roce 1990 se k nim přidal norský kytarista Bård Torstensen a Erlend Ottem . Tato čtyřka si brzy uvědomila své společné zájmy v muzice. Bård a Erlend předtím již hráli v kapele, která se jmenovala Theo, v jejich rodném městě Arendal v Norsku. Investovali svůj volný čas do zkoumání světa hudby, skládali a psali songy, dokud se z nich nestala kapela.

Jejich původní demo obsahující tři tracky ("Waste of Time", "Nigger" and "Profit Preacher") rychle dobylo místní rádia a upozornilo na tuto nově vzniklou kapelu. Song "Nigger" byl obzvláště úspěšný a to především kvůli antirasistickému postoji,který vyjadřoval. Na začátku devadesátých let, Clawfinger vydali své debutové album Deaf Dumb Blind. Toho se prodalo přes 600 000 kopií po celém světě a bylo vřele přijato kritiky ve Švédském tisku. Po úřipojení Andrého Skauga a bubeníka Mortena Skauga, se Clawfinger vydali na svou první tour a hráli na nespočetném množství Evropských festivalů. Také jako předkapela kapely Anthrax a Alice in Chains.

Kapela získala mnoho ocenění včetně dvou Grammies na domácím Švédském udělování cen Grammies ve roce 1994 za nejlepší hard rockovou kapelu a nejlepší hudební videoklip. Po turné, se vrátili zpět do studia k nahrávání jejich druhého alba Use Your Brain. Po vydání svého druhého alba se opět vydali na turné, například na Monsters of Rock Festival v Brazílii.

Album Clawfinger pojmenované podle názvu kapely bylo vypuštěno v roce 1997. První song alba se jmenuje "Two Sides", ve kterém se neobvykle objevuje i ženský vokál. Zbytek alba však pokračuje s typicky agresivním vokálem.

Clawfinger obsahuje 12 songů a navíc 3 bonusové tracky v limitované edici. Také uvolnili dvě videa k songům (Biggest & the Best and Two Sides).

Life Will Kill You bylo vydáno v roce 2007.

 

Sestava kapely:

Zak Tell - frontman

Jocke Skog - klávesy

Bård Torstensen - kytara

Henka Johansson - bubny

André Skaug - basa

Do Prahy se v dubnu vrátí Imagine Dragons

Do Prahy se v dubnu vrátí Imagine Dragons

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz