Biografie

Historie Fourth Face se začala psát už se vznikem někdejší sokolovské hardcorové scény, roku 1994 (po rozpadu legendárních formací Svobodné slovo a Stres). U zrodu nové formace stáli bratři Incédyové a bubeník Milda Fajt. Pevné jádro kapely dodnes tvoří právě bubeník Milda Fajt (Milford), který je od počátku zároveň pevným textařem a v zásadě i složkou skladatelskou. Kapela během své existence prošla mnohými personálními změnami a jejími řadami prošla spousta kvalitních muzikantů.

Roku 1998 kapela expanduje ze Sokolova do Prahy, kde r. 2000 vydává debutové album Bad Times, hojně koncertuje a začíná se objevovat po boku mnoha zavedených jmen.

O tři roky později FF připravují nový materiál na druhé studiové LP, které vychází r. 2003 pod názvem Tváří v tvář. Kapela inklinuje k barvitější, instrumentálně propracovanější hudební odnoži. Následuje aktivní koncertování v rámci ČR i zahraničí a účast na veškerých tuzemských festivalech.

Rok 2005 předznamenává třetí studiové CD Analogy. FF spolupracují s řadou spřízněných hudebních veličin a představují o poznání melodičtější počin. Také se objevují první hudební klipy. Někteří členové kapely se paralelně objevují i v jiných hudebních a filmových projektech.

Další etapu kapely charakterizuje výměna některých muzikantů a tudíž materiál nesoucí známky hutnější přímočarosti, kontrastních vokálů a elektronických vlivů. Na podzim r. 2007 vychází album Sonido Triste. Také tento počin je velmi kladně přijat fanoušky i kritikou, hlavně díky progresivnímu stylovému posunu a vyzrálosti všech zúčastněných muzikantů.

Pro rok 2010 je připraveno vydání novinky, na které se kapela chystá představit program nový, syrovější, razantní a (pokud se podaří) opět vyjmečně dramatický...

Současná sestava:
ZBK (zpěv), Milford (bicí), Dejf (kytara), Tom (basa), J.T (kytara)

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.