Biografie

Kontrafakt je slovenské rapové uskupení, které vzniklo koncem roku 2001. Jeho členy jsou Ego (Michal Straka), Rytmus (Patrik Vrbovský) a DJ Aneš (Ondrej Beňačka). Koncertují nejenom na Slovensku, ale i v Čechách a celé střední Evropě. Jejich texty jsou prosyceny expresivními výrazy a vulgaritami.

V roce 1991/1992 začíná Rytmus život hip-hopera. Dělá breakdance a repuje. Už v roce 1994 vyhráli slovenskou repovou soutěž zvanou Bitka-Slov. Rytmus později začíná s beatboxem. Ego se v roce 1996 dostává díky graffiti k rapu. Seznámí se s DJem Anešem a společně zakládají skupinu Přízrak. Pod označením Přízrak složili pár tracků. Ego se později vrací z Kanady, odkud ho vyhostili kvůli graffitům a vandalismu. Rytmus se dovídá o Anešovi a domlouvá schůzku, kam DJ Aneš sebou bere i Ega.

Skupina Déjaví (Ego, Rytmus a DJ Aneš) se v roce 2001 ve Vrbové sešla na sjezdu brejkařů, kde vystupovala. Ego rapuje společně s Rytmusem, který dodává beatbox a vše dolaďuje DJ Aneš svými skreči. Po této show se vyhoupla až na vrchol hip-hopové špičky avšak už s novým názvem Kontrafakt. Kontrafakt prorazil na Slovensku, dokonce i v České republice, kde také koncertoval. Na podkladě toho se dostali na obálku časopisu Bbarák, kde byl s nimi publikován dvoustránkový rozhovor. Vystupovali na akcích jako Hip-Hop kemp, Vinyl nebo Pohoda. Do první poloviny roku 2003 jsou datovány i sólové úspěchy členů Kontrafaktu. Rytmus si vybojuje svým beatboxem druhé místo na kvalitně obsazeném Austrian Beatbox Championship. Aneš porazil všechny konkurenty na slovenském finále DJ battle DMC Championship.Dále začínají společně pracovat na cédéčku Dáva mi, které vyšlo v létě 2003. V říjnu v roce 2004 křtili album E.R.A.. Kontrafakt patří mezi nejprodávanější slovenské interprety.

 

Na Colours letos vystoupí Pharrell Williams

Na Colours letos vystoupí Pharrell Williams

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze