Biografie

The Notorious B.I.G. (21. května 1972 – 9. března 1997), vlastním jménem Christopher George Latore Wallace, známý také jako Biggie, Big Poppa, Frank White či Biggie Smalls, byl americký herec a raper.

Dětství

Biggie se narodil 21. května 1972 v newyorském Brooklynu. Jeho matka Voletta Wallace byla učitelkou dětí v předškolním věku a otec, George Letore byl svářeč. Oba rodiče byli jamajského původu. Otec opustil rodinu, když bylo Biggiemu dva roky. Studoval na střední škole, kde se mimo jiné seznámil s Jay-Z či Bustou Rhymesem. Posléze byl ze školy vyloučen a začal prodávat drogy. V 17 letech byl zatčen a odsouzen k necelému roku ve vězení.
**
Rapová kariéra**

Po návratu z vězení se začal věnovat rapové hudbě. Začal spolupracovat s místními skupinami The Techniques a The Old Gold Brothers. Jeho talent však dlouho nezůstal skrytý a Biggie zanedlouho podepsal smlouvu se Seanem "P.Diddy" Combsem z Bad Boy Records. Biggie se připravuje k vydání svého prvního alba – roku 1992 vydává song „What's The 411?“ s Mary J., soundtrack k filmu Who's The Man? a roku 1993 vydává song „Party And Bullshit“. V roce 1994, již pod přezdívkou Notorious B.I.G. vydává své první album – Ready to Die. Toto debutové album bylo opravdu úspěšné a prodalo se ho více jak 2 milióny kopií. Roku 1995 Biggie založil seskupení Junior M.A.F.I.A. (Junior Masters At Finding Intelligent Attitudes) společne s Lil' Kim a Lil' Ceasem. Debutová deska nazvaná Conspiracy byla opět velmi oceňovaná, nicméně Lil' Kim se zanedlouho rozhodla pro sólovou kariéru. Biggie s Caesem se tudíž vydali také svou cestou.

Rok 1996 nebyl pro Biggieho moc úspěšný – měl opět problémy s policií a ještě více se vyostřil spor mezi ním a 2Pacem, když právě Pac vydal song „Hit' Em Up“, kde na Biggieho slovně útočil. V září tohoto roku byl 2Pac zastřelen. Začátkem roku 1997 začal Biggie pracovat na další desce.

Smrt

9. března 1997 se Biggie účastnil předávání cen Soul Train Music Award. Po skončení této akce se vracel do hotelu, když však jeho vůz čekal na křižovatce, z vedle stojícího auta vyšlo několik výstřelů, které Biggiho zasáhly a on byl převezen do nemocnice, kde nakonec zemřel. Jeho smrt byla pro svět hip hopu dalším šokem. V dubnu 1997 bylo nakonec vydáno druhé album Live After Death, kterého se za první 2 týdny prodalo více jak milión kusů. O dva roky později vychází další album – Born Again.

Legendy Chaozz chystají velké turné s kapelou

Legendy Chaozz chystají velké turné s kapelou

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze