Biografie

Marshall Bruce Mathers III. - tak zní Eminemovo pravé jméno. Narodil se 17. října 1972 v Missouri. Neprožil příliš šťastné dětství, což poznamenalo celou jeho tvorbu. Když mu byl rok a 3 měsíce, opustil je otec. Se svou matkou se poté stěhoval z místa na místo kvůli chudobě, kdy často čili v ubytovnách, přívěsích nebo u příbuzných. Malý Marshall si tak těžko hledal přátele a stával se obětí šikany. Jeho matka navíc brala léky na předpis (Valium a Vicodin).

Co se týká hudby, o rap se zajímal už jako dítě. Ve 14 letech vystupoval se skupinou Soul Intent. V roce 1996, když otěhotněla jeho žena, vydal svoje první nezávislé album Infinite. To ale nezaznamenalo větší úspěch a manželka ho opustila. Eminem se jako reakci na to pokusil o sebevraždu předávkováním prášky.

O pár let později, kdy se mu podařilo získat Kimberley zpět, získal i svoji slávu s albem The Slim Shady LP. Stalo se jednou z nejpopulárnějších nahrávek roku.
Svým albem The Marshall Mathers LP vyvolal rozruch. Dělal si totiž nepatřičnou srandu z nejrůznějších celebrit jako například z Christiny Aguilery, Willa Smitha či Britney Spears.

Následovalo album The Eminem Show, které mu zajistilo cenu Grammy. Získalo certifikaci diamantová deska od společnosti RIAA. Počátkem roku 2005 se v médiích bouřlivě spekulovalo o Eminemově konci kariéry. Chtěl se více věnovat své dceři, produkování nahrávek a řízení své firmy. V den vydání alba Curtain Call však tyto spekulace vyvrátil. Potvrdil jen, že si chce dát chvíli pauzu a načerpat síly. Potýkal se totiž se závislostí na práškách na spaní.

V roce 2009 se vrátil na pódia s novým albem Relapse. Ve svých skladbách se svěřil se svou závislostí na drogách a alkoholu.

Sedmé studiové album, které spatřilo světlo světa roku 2010, obsadilo první místo žebříčku Billboard 200 a týden po vydání se stalo platinovým.

V současné době by Eminem měl pracovat na Marshall Mathers LP, které by mělo být v prodeji od 5. listopadu 2013. Zatím z něj vyšel singl Berzerk a umístil se na 3. příčce žebříčku Billboard hot 100.

Třídenní Aerodrome přiveze třicítku hvězd

Třídenní Aerodrome přiveze třicítku hvězd

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze