Biografie

Curtis James Jackson alias 50 Cent se narodil 6 července 1975 v New Yorku. Jeho matku, která byla drogovou dealerkou, zavraždili, když mu bylo pouhých 8 let. Se svým otcem se nikdy nesetkal. Po smrti své matky mu nezbývalo nic jiného, než vyrůstat ve sklepě bez oken v domě svých prarodičů. V jedenácti začal boxovat a o něco později prodávat crack. K boxu měl vlohy a tak v druhé polovině 80. let 20. století účastnil "juniorských olympijských her". Ze střední školy ho vyloučili za držení zbraně a cracku, kvůli čemu putoval i do ústavu pro mladistvé delikventy.


V hudební kariéře se představil veřejnosti prvně roku 1998 díky legendárnímu Jam Masterovi Jayovi ze skupiny Run-D.M.C., který ho upsal na svůj label a naučil ho vše ohledně psaní textů k hudbě. Prvně účinkoval v písni React skupiny Onys. Rok nato opustil label po nabídce od profesionálního dua producentů Trackmasters, kteří ho uvedli do Columbia Records. Během nahrávání alba dokázal vytvořil během dvou týdnů 36 písní. Po útoku v dubnu 2000, kdy byl 50 Cent dvakrát postřelen, s ním Columbia Records rozvávzala smlouvu a album nikdy nevyšlo.

Podobní interpreti


Rapper odjel do Kanady, kde nahrál 30 písní určených pro různé DJe a jejich mixtapy. Jeho manažer a producent se ale rozhodl vydat nejlepší z nich na jednom mixtapu; tím vzniklo 50 Cent Is The Future - první hip-hopový mixtape svého druhu. Jeho tvorba zaujala Eminema, který nahrávku přehrál šéfovi labelu Dr. Dremu. Ten se nakonec rozhodl podepsat s 50 Centem kontrakt. Ten nahrál své debutové album Get Rich Or Die Tryin', které sklidilo ohromný úspěch a vyšvihlo rappera do nebeských výšin.Následovala další alba, která jeho slávu jen potvrdila a upevnila.

Související články

50 Cent si zahraje s De Nirem a Pacinem

50 Cent si zahraje s De Nirem a Pacinem

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz