Biografie

Destiny's Child byla americká dívčí skupina v čele se zpěvačkou Beyoncé Knowles. Celosvětově, včetně sólových nahrávek, prodali více než 50 mil. kopií, z toho 17 mil. jen v USA. Podle World Music Awards se jedná o nejlépe se prodávající dívčí skupinou všech dob.

Obsah
*

Před tím, než v roce 1990 vznikla skupina Destiny´s Child, její členky získávaly zkušenosti v šestičlenné teenagerovské skupině Girls' Tyme. Po několika letech tvrdé práce se upsaly labelu Columbia Records, se kterým přišla i změna jména. Debutová deska nazvaná jednoduše Destiny's Child se poměrně slušně prodávala, avšak ten pravý úspěch přišel až s druhým albem The Writing's on the Wall (1999), jenž je neomylně vrhlo na špičku hudebního mainstreamu. Nejúspěšnější byly singly „Bills, Bills, Bills“, „Bug a Boo“ a „Say My Name“. Navzdory komerčnímu i hudebnímu úspěchu skupinu postihl vnitřní konflikt, během nějž se LaTavia Roberson a LeToya Luckett pokusily vyhodit manažera Matthewa Knowlese kvůli údajnému nespravedlivému přerozdělování peněz ve prospěch Kelly Rowland a Beyoncé.V únoru 2000 se karta obrátila - Roberson a Luckett byly nahrazeny novými členkami Michelle Williams a Farrah Franklin. O pět měsíců později však Franklin rozhodla z osobních důvodů skupinu opustit. Dále už pokračovali jen jako trio.

Na třetím albu Survivor se odrazily četné rozbroje uvnitř skupiny, a možná i díky tomu bylo velmi úspěšné - ve světě se ho prodalo na 12 mil. kopií, z toho 4,3 mil. jen v USA. Singly „Survivor“ a „Bootylicious“ ovládly přední příčky světových hitparád. V roce 2002 Destiny's Child oznámily dočasnou pauzu, což byl prostor k tomu, aby se jednotlivé zpěvačky prosadily i sólově. Opětovné shledání v roce 2004 zpečetily třikrát platinovým albem Destiny Fulfilled. O rok později, během světového turné, oznámily rozpuštění skupiny za účelem sólových aktivit v hudbě, divadle, televizi a filmu.

Další ročník Nouvelle Prague už tento týden

Další ročník Nouvelle Prague už tento týden

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.