Biografie

Ricky Martin je portorický popový zpěvák, ale také úspěšný muzikálový zpěvák a herec.

Jeho celé jméno zní Enrique Martín Morales a pro rodiče byl milým vánočním dárkem, protože se narodil 24. prosince 1971.

Začínal v chlapecké kapele Menudo, od roku 1991 působí jako sólový umělec.

Na konci roku 1999, po vydání několika alb ve španělštině, vystoupil s písničkou The Cup of Lif na 41. ročníku udílení cen Grammy, show, která se stala katalyzátorem pro latinský pop a uvedla tento žánr do popředí americké hudební scény.

V návaznosti na tento úspěch vydal singl Livin 'La Vida Loca, který mu pomohl získat věhlas po celém světě. Dosud se ho prodalo přes 8 milionů kopií, což z této nahrávky dělá jeden z nejprodávanějších singlů všech dob.

Právě tato skladba odstartovala boom latinské hudby v roce 1999. Od té doby bylo pro španělsky zpívající umělce mnohem snadnější dostat se na anglický trh.

První anglicky zpívané album Rickyho Martina přineslo velký komerční úspěch, když se ho prodalo přes 22 milionů kopií.

Jeho další studiová alba Me Amarás (1993), A Medio Vivir (1995), Vuelve (1998), Sound Loaded (2000), Almas del Silencio (2003), Life (2005) a Música + Alma + Sexo (2011) už nepřinesla takové mega hity, ale pořád bodovala.

Celkově se po celém světě prodalo přes 85 milionů jeho desek.

Ricky Martin patří k držitelům cen Grammy – získal jednu americkou a tři Latin Grammy, dále má na kontě dvě AMA a osm World Music Awards.

Celkem nahrál jedenáct "number-one" hitů, šest "number-one" alb, může se pochlubit obrovským počtem platinových desek, celkem 95ti.

V srpnu 2008 se stal otcem dvojčat - chlapců Mattea a Valentina, které mu porodila náhradní matka, neboť idol ženských srdcí je homosexuálem.

V roce 2012 vystupoval na Broadwayi ve slavném muzikálu Evita.

Na rok 2015 Ricky Martin ohlásil nové studiové album. 

Vzniká nový televizní dokument o Princovi

Vzniká nový televizní dokument o Princovi

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz