Biografie

Kenneth Brian Edmonds (*10. duben 1958, Indianapolis, USA) je americký zpěvák, skladatel, kytarista, filmový a hudební producent a herec.

Kenneth se narodil v americkém Indianapolisu, kde vyrůstal s pěti bratry (bratr Kevon Edmonds také vydal CD) a vystudoval North Central High School. Později začal hrát s populárním funk zpěvákem Bootsy Collinsem, který mu dal přezdívku Babyface, kterou používá dodnes.

Od 80.let začal skládat hudbu a psal písničky. Jeho skladby zpívaly takové hvězdy, jako Bobby Brown nebo Paula Abdul. V 90.letech začal psát písničky pro skupinu TLC, kde album CrazySexyCool v roce 1996 vyhrálo cenu Grammy. Toto ocenění obdržel i sám Babyface tři roky před tím jako nejlepší hudební producent. Další úspěchy přišly při psaní písniček pro další hvězdy, jako Michael Jackson, Madonna, Boyz II Men, Whitney Houston, Shola Ama, Mariah Carey, Céline Dion, Phil Collins nebo Eric Clapton.

Sám nazpíval několik písní, ať už sólových či duetových, mezi ně patří americké hity Love Saw It, Love Makes Things Happen nebo Give U My Heart.

V polovině 90.let se Babyface se svou ženou, Tracey Edmonds, začal věnovat filmové produkci a k filmům z jeho produkce patří například Soul Food z roku 1997 nebo Josie a Pussycats z roku 2001. Sám si v těchto i dalších filmech zahrál v malých rolích.

Eminem dá vysouzené peníze obětem hurikánu

Eminem dá vysouzené peníze obětem hurikánu

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz