Biografie

Natalie Jane Imbruglia (IPA: [ɪm'bɹʉːlɪə]) (* 4. února 1975 v Sydney) je australská zpěvačka (na svých písních se též výrazně podílí autorsky), modelka a herečka.

Je druhou ze čtyř dcer australské matky a italského otce pocházejícího ze Sicílie.

Počátkem 90. let 20. století se dostala do povědomí publika rolí Beth Brennan v populárním australském televizním soap seriálu Neighbours (Sousedé) (účinkovala v něm mimo jiné i další později populární zpěvačka Kylie Minogue). Po dvou letech účinkování v seriálu zanechala a nastoupila úspěšnou kariéru zpěvačky.

Na Silvestra roku 2003 se po třiapůlleté známosti vdala za přítele Daniela Johnse. V současnosti žijí střídavě v Old Windsoru v hrabství Berkshire ve Velké Británii a v australském Newcastlu.

Hudební dráha
*

Left Of The Middle
==================

Její kariéra zpěvačky měla velmi rychlý start. V roce 1997 nahrála debutové album Left Of The Middle obsahující i pozdější hit Torn. Tento první singl podpořený videoklipem se dostal na první místa hitparád v USA, ve Švédsku a v Mexiku, druhou příčku obsadil v Austrálii, ve Švýcarsku a ve Velké Británii. Na třetí místo se dostal v Rakousku. Do první desítky se umístil v mnoha dalších zemích, například ve Finsku (8.), v Norsku (6.), na Novém Zélandu (5.) nebo ve Francii (4.). Z tohoto alba vzešly ještě 3 další singly: Big Mistake (2. místo ve Velké Británii a 6. místo v Austrálii), Wishing I Was There (19. místo ve Velké Británii a 24. místo v Austrálii) a Smoke (42. místo v Austrálii). Alba se prodalo na celém světě kolem 7000000 kopií, za první týden bylo prodáno ve Velké Británii 57500 kopií. Imbruglia získala cenu MTV Objev roku a 3 nominace na americké hudební ceny Grammy.

Stigmata Soundtrack
===================

Album se soundtrackem k filmu Stigmata (vyšlo v roce 1999) obsahovalo jednu skladbu, kterou nazpívala Natalie Imbruglia, a sice Identify. Píseň byla samostatně vydána pouze jako promo singl a do hitparád se tedy nedostala.

White Lilies Island
===================

Album White Lilies Island, vydané v roce 2001, úspěšnosti debutu nedosáhlo. Singl That Day byl vydán pouze ve Velké Británii, kde dosáhl na 11. místo. Následující Wrong Impression dosáhl tamtéž na 10. místo, v USA byl na 64. místě. V Austrálii se sice stal rozhlasovým hitem, ale v prodejnosti dosáhl jen na 33. místo. Nejúspěšnější byl v Mexiku, kde byl nejvýše na 2. místě. Třetí singl z tohoto alba Beauty On The Fire se dostal na 26. místo ve Velké Británii, v Austrálii byl nejvýše na 78. místě. Samotného alba se prodalo na celém světě okolo 1500000 kopií, za první týden prodeje ve Velké Británii 25500 kopií, v Austrálii a USA zhruba po 37000 kopiích.

Counting Down The Days
======================

Album Counting Down The Days vyšlo v roce 2005. Doprovázely ho jen dva singly - Shiver a titulní Counting Down The Days. Prvně jmenovaný přiblížil zpěvačku dosud nepřekonanému úspěchu debutového siglu Torn, když obsadil 8. místo ve Velké Británii, 19. místo v Austrálii a 34. místo ve Francii. Singl s titulní skladbou se dostal ve Velké Británii na 23. místo, v Autrálii na 52. místo. Album získalo ve Velké Británii Zlatou desku, za první týden se zde prodalo 40000 kopií, na celém světě pak dodnes okolo 800000 kopií.

Glorious: The Singles 97-07
===========================

10 let hudební kariéry v roce 2007 bylo vhodnou příležitostí k bilancování a vydání kompilace Glorious: The Singles 97-07. Album obsahující všechny singly z předchozích alb je doplněno několika novými písněmi - Be With You, Amelia, Against The Wall, Stuck On The Moon a titulní Glorious vydaná i na singlu. Tento singl se dostal v Itálii na 9. místo, ve Velké Británii na 23. místo a v Austrálii na 38. místo. Limitovaná edice alba obsahuje bonusové DVD s videoklipy. Celosvětově bylo prodáno 33000 kopií za první týden. Album dosáhlo zatím největšího úspěchu ve Velké Británii, kde se dostalo na 5. místo mezi prodanými alby.

Will Smith bude měnit přání ve skutečnost

Will Smith bude měnit přání ve skutečnost

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz