Biografie

PhDr. Eduar Petiška se narodil 14. května 1924 v Praze a zemřel 6. června 1987 v Mariánských Lázních. Již od dětství používal dva mateřské jazyky, a to češtinu a němčinu. Jeho otec byl velký čtenář a milovník knih, mimo to i spolužák Jaroslava Haška.

Eduarda od dětství lákaly příběhy. Nejprve byl posluchačem, později čtenářem a časem se i sám pokoušel o literární tvorbu. U Václava Černého vystudoval srovnávací literaturu spolu s germanistikou. Docházel i na jiné přednášky, jako například estetiku nebo přednášky z medicíny a dalších oborů.

Začal publikovat v oblasti prózy a poezie, psát do novin, přátelil se s dalšími umělci, spolupracoval s filmem a rozhlasem a byl aktivní v Umělecké besedě a zapojil se i do společenského života jako člen Syndikátu českých spisovatelů.

Mezi jeho nejznámější díla patří Staré řečcké báje a pověsti, Příběhy tisíce a jedné noci, Soudce Knorr a velmi dobře známé příběhy o Krtečkovi.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.