Biografie

The Troggs je anglická rocková skupina z 60.-tých let 20. století, která se proslavila řadou hitů ve Velké Británii a Spojených státech, včetně jejich nejslavnější písně "Wild Thing“ ( „Divoška“) Skupina pochází z města Andover v jižní Anglii.

Historie skupiny

Skupina The Troggs vznikla v roce 1964 a smlouvu podepsali s manažerem skupiny The Kinks, Larry Pagem, v roce 1965. Nahrávali u Page One Records a společnost je uvolnila k nahrávce debutové písně "Lost Girl" pro společnost CBS. Jejich nejslavnější píseň měla název "Wild Thing" (autor Chip Taylor), která se díky uvedení v televizním pořadu Thank Your Lucky Stars stala hitem číslo 2 ve Velké Británii a číslem 1 v USA v červenci roku 1966. Další hity byly: "With a Girl Like You" ( hitparáda: Velká Británie 1. místo v červnu 1966, USA 29. místo), "I Can't Control Myself" (hitparáda: Velká Británie 2. místo v září 1966 ), "Anyway That You Want Me" ( hitparáda: Velká Británie 10.místo v prosinci 1966), vše nahrávky Olympic Studios. "Night of the Long Grass" (hitparáda: Velká Británie 17.místo v květnu 1967), and "Love Is All Around" (hitparáda: Velká Británie 5. místo v říjnu 1967 a USA 7.místo v květnu 1968).

Skupina se rozpadla v březnu 1969. První sólovou desku nahrál Ronnie Bond "Anything For You" v březnu 1969, v dubnu následovala deska Rega Presleye "Lucinda Lee". Chris Britton vydal album, "As I Am" ve stejném roce.

Opět se skupina spojila v roce 1969, Staplese nahradil dřívější baskytarista skupiny Plastic Penny Tony Murray a v roce 1974 se pokusila zopakovat úspěchy šedesátých let. Vydala cover verzi hitu skupiny Beach Boys "Good Vibrations", ale nezaujala. Regee verze písně "Wild Thing" také neuspěla. V roce 1991 skupina Troggs nahrála Athens Andover, 11 písní ve spolupráci s R.E.M.

Vliv

Troggs jsou vnímáni jako skupina, jejíž zvuk byl jednou z inspirací pro garážový rock a punk rock. Například skupina Buzzcocks zařadila cover verzi písně I Can't Control myself” do repertoáru. Také Ramones se hlásí k tomu ,že byli ovlivněni skupinou Troggs. MC5 upravili "I Want You" pro svá živá vystoupení a nahráli tuto píseň na albu "Kick out the Jams" pod jménem "I Want You Right Now".

Jimi Hendrix hrál "Wild Thing" během svého vystoupení v roce 1967 na Monterey Pop Festival, a představil ji jako britsko/americkou "národní hymnu" marihuany, která vyvrcholila spálením Hendrixovy kytary.

V roce 1990, byla prvním hitem skupiny Spiritualized cover verze " Anyway That You Want Me". Píseň byla později použita ve filmu Já a Ty a všichni ostatní.

"With a Girl Like You" byla použita pro taneční scénu ve filmu z roku 1991 Flirtování s Nicole Kidman a Noah Taylorem.

V roce 1991 skupina REM zpívala "Love Is All Around" na svých živých vystoupeních a skupina ji vydala ve stejném roce jako B-stranu jejich singlu "Radio Song". Jsou také akustické verze písně na MTV Unplugged.

V roce 1994 skupina Wet Wet Wet s cover verzí písně " Love Is All Around” po uvedení ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb uspěla na patnáct týdnů na jako číslo jedna v hitparádě Velké Británie.

Upravená verze " Love Is All Around" byla použita ve filmu Láska nebeská z roku 2003 s Billem Nightym v hlavní roli.

Lucie Bílá připravila další vánoční album

Lucie Bílá připravila další vánoční album

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.