Biografie

Helena Růžičková

Rodným příjmením Málková, se narodila 13. června 1936 v Praze a zemřela 4. ledna 2004 v Plzni, když ji přemohl boj s rakovinou. Vystudovala na zubní laborantku, ale od dětství se pohybovala kolem divadla a herectví, kde se také uchytila. Nejprve byla choreografkou a jevištní techničkou, až se později dostala k divadelnímu herectví. Objevovala se i ve filmech v rozličných rolích. Nejvíce si ji diváci pravděpodobně pamatují jako Heduš v trilogii o rodině Homolkových a jako Škopkovou ze Slunce, seno...

Jaroslav Štercl

Narodil se 18. listopadu 1919 v Blovicích u Plzně a zemřel 4. dubna 1996 v Praze. Působil jako český herec, komik, lidový bavič, muzkálový a operetní zpěvák a trampský muzikant. Zároveň byl jedním z nejoriginálnějších českých komiků. Zahrál si drobné role v mnoha desítkách filmů a televizních pořadech. Objevoval se také na prknech Hudebního divadla v Nuslích. Díky svým encyklopedickým vědomostem v nejrozličnějších oborech se stal jedním z prvních odborných poradců v televizních vědomostních soutěžích.

Milan Neděla

Narodil se 23. února 1934 v Praze a zemřel 14. dubna 1997 ve stejném městě. Byl českým hercem a moderátorem. Měl to nadání, že mu nedělalo žádný problém ztvárnit role humoristické, ale ani dramatické. Vystudoval DAMU a začal působit v oblastních divadlech v Kolíně, později v Pardubicích. Odtamtud poté přešel do Prahy, kde si vyzkoušel prkna Divadla Na zábradlí, Divadla Na Fidlovačce, Paravanu, Rokoka a Hudebního divadla v Karlíně. Zahrál si také ve filmech, kdy jednou z jeho nejznámějších rolí byl nenažraný vojenský sluha Baloun z filmu Poslušně hlásím. Také okusil moderování v pořadu Komik a jeho svět.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.