Biografie

Josef Hlinomaz

Narodil se 9. října 1914 v Praze do rodiny hudebního skladatele a pedagoga Václava Hlinomaze. Po něm zdědil hudební, herecké i výtvarné vlohy, a tak není divu, že již na gymnáziu hrál v ochotnickém divadle. Po maturitě studovat dva roky malířství, ale měl problémy s tamními pedagogy, proto školu opustil a přešel na studium herectví a na dramatickém oddělení pražské konzervatoře. V začátcích své herecké kariéry se objevil na prknech řady oblastních divadel (např. na Kladně, ve Východočeském divadle, v Plzni, v Divadle na Vinohradech a v mnohých dalších…) a roku 1958 zakotvil v hereckém souboru Filmového studia Barrandov. Zemřel 8. srpna 1978 ve Splitu.

Ludmila Píchová

Narodila se 24. 4. 1923 v Ústí nad Orlicí a zemřela 2. 10. 2009 v Německu.
Vystudovala dramtické oddělení na konzervatoři a ještě za dob studia spolupracovala s filmem a získala roli ve filmu Miroslava Cikána Předtucha. Účinkovala v rozličných hrách v nejrůznějších divadlech. Objevila se i po boku Jana Wericha a jiných významných herců. Můžeme si ji pamatovat také jako učitelku v čarodějnické škole v pohádkové komedii Dívka na koštěti nebo ze seriálu Nemocnice na kraji města.

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.