Biografie

Jiří Wimmer

Narodil se 21. září 1943 a zemřel 25. ledna 2001 v Praze. Byl mnohostranně nadaný a disponoval výrazným komediálním talentem. Psal básně, dobře zpíval a vymýšlel vtipy. Též rád sportoval a miloval tenis.

Absolvoval v roce 1965 na DAMU a odebral se do Divadla Petra Bezruče v Ostravě, kde působil až do roku 1970. S Janem Valou uváděl koncerty skupiny Rangers – Plavci. Vytvořil také komickou dvojici se zpěvákem Karlem Černochem. Vystupovali spolu na různých estrádách, ale i v pořadu Ring volný a Možná přijde i kouzelník České televize.

Zemřel tragickou smrtí, když přelézal zábradlí pod vlivem alkoholu a srazil ho autobus.

Karel Černoch

Narodil se 12. října 1943 v Praze a zemřel 27. prosince 2007 tamtéž. Svoji kariéru započal coby rokenrolový a bigbeatový zpěvák v 60. letech. Nejvýznamnější formace, ve které se objevil, byla skupina Juventus. Kvůli svému songu Píseň o mé zemi, která byla pojata jako protest proti okupaci, dostal zákaz činnosti.

Po několika letech, kdy byl donucen od normalizátorského režimu, se distancoval od Písní o mé zemi a vrátil se ke své pěvecké kariéře. Vystupoval v Divadélku Ateliér, hostoval v některých představeních Divadla Semafor a diváci ho mohli vidět i po boku pěvecké hvězdy Nadi Urbánkové či komika Jiřího Wimmera.

Zemřel roku 2007 na rakovinu tlustého střeva.

Karel Černoch už zpívá v hudebním nebi…

Karel Černoch už zpívá v hudebním nebi…

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz